ساختارهای آینده نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سایه کرونا
بازديد : iconدسته: اخبار

هرچند مسئولان آلمان سعی در برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در اولین فرصت دارند ولی به طور حتم سایه کرونا در آینده به روند برگزاری نمایشگاه لطمه خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت بعد از تجربه برگزاری دیجیتالی نمایشگاه امسال اعلام کردند که تصمیم دارند ساختارهای کلی برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت را متحول کنند. آنها عنوان مدرنیزاسیون مفاهیم نمایشگاه را به رسانه‌ها اعلام کردند که ممکن است در نحوه چیدمان کارکنان نمایشگاه نیز تاثیرگذار باشد.

به گفته مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت قرار است تغییر و تحولات صورت گرفته با هدف اطمینان از موجودیت و تداوم نمایشگاه در سال‌های آینده با وجود مشکلات اقتصادی محتمل باشد که در طولانی‌مدت ممکن است به کاهش نیروهای تخصصی نمایشگاه نیز منجر شود.

یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سخنانی گفت: به عنوان یک مکان بین‌المللی برای حضور ناشران و نویسندگان سراسر جهان در نظر داریم به حیات خود ادامه دهیم و این مهم با وجود مشکلات و وضعیت موجود جهان و نیازهای متفاوت بازارهای کتاب نیاز به تحولات ساختاری خواهد داشت.

وی افزود: امسال ۱۴۸هزار کاربر از سراسر جهان در بیش از ۷۰ساعت برنامه آنلاین شرکت کردند ولی ادامه این نوع از برگزاری نمایشگاه نیاز به زیرساختارهای متفاوتی در آینده خواهد داشت.

الکساندر اسکیپیس دبیر کل اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان نیز درباره برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت در آینده گفت: هرچند مسئولان آلمان سعی در برگزاری فیزیکی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در اولین فرصت دارند ولی به طور حتم سایه کرونا در آینده به روند برگزاری نمایشگاه لطمه خواهد زد و باید ساختارهای جدیدی برای برگزاری فرمت الکترونیک این نمایشگاه اندیشیده شود.

وی گفت: تجربه ارزشمند امسال اندوخته خوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت را در آینده به دست داد و این امیدواری وجود دارد که به دو نوع فیزیکی و الکترونیک بتوان این نمایشگاه را برگزار کرد. طبق اعلام مسئولان آلمانی سال آینده نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۲۰ تا ۲۴ اکتبر برگزار خواهد شد ولی نوع برگزاری آن هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. انتظار می‌رود ناشران بتوانند غرفه‌های فیزیکی خود را داشته باشند ولی نوع حضور و عرضه کتاب هنوز مشخص نیست.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY