معرفی شاعران راه‌یافته به مرحله نهایی جایزه ادبی «‌تی. اس. الیوت»
بازديد : iconدسته: ادبیات

فهرست ۱۰ شاعر راه یافته به مرحله نهایی جایزه ادبی «تی. اس. الیوت» اعلام شدند.

مهر: در بین فهرست شاعرهایی که برای کسب جایزه ۲۵ هزار پوندی «‌تی. اس. الیوت»‌ به رقابت می‌پردازند، می‌توان به نام «جی برنارد» ـ برنده پیشین جایزه «‌تد هیوز»‌ ـ اشاره کرد.

«‌جان برنساید» ـ رئیس هیات داوران این دوره از جایزه ادبی «تی. اس. الیوت» ـ بیان کرد: تمامی نامزدهای راه‌یافته به فهرست نهایی این جایزه از برترین و بی‌باک‌ترین شعرای حال حاضر هستند.

فهرست کامل نامزدهای نهای جایزه «تی. اس. الیوت» ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

«آنتونی آناکساگورو» برای  «‌پس از رسومات»

«فیونا بنسن» برای «سرگیجه و  روح»

«پائول فارلی» برای «مرداب»

«جی برنارد»‌ برای «موج خروشان»

«ایلیا کامینسکی» برای «‌جمهوری ناشنوا»

«شارون اولدز» برای «آریاس»

«ویدیان راوینتیران» برای «یک میلیون گلبرگ»

«دریان ریز جونز»‌ برای «اراتو»‌

«راجر رابینسون» برای « یک بهشت قابل حمل»

«کارن سولی» برای « غار»

سال گذشته «هانا سولیوان» شاعر بریتانیایی، جایزه «‌تی. اس. الیوت» ‌را برای ‌اولین مجموعه شعرش به نام «‌سه شعر» کسب کرد. برنده امسال این جایزه در جریان یک مراسم در سیزدهم ژانویه ۲۰۲۰ اعلام خواهد شد.

جایزه «تی‌.اس. الیوت» از سال ۱۹۹۳ برای بزرگداشت نام «توماس استرنز الیوت» شاعر، نمایش‌نامه‌نویس و منتقد ادبی برنده‌ نوبل ادبیات نام‌گذاری شده است. او در سال ۱۸۸۸ در ایالت میسوری آمریکا به دنیا آمد و در مجموع، هفت نمایش‌نامه، ۱۷ اثر غیرداستانی و ۱۰ کتاب شعر نوشت. «الیوت» از کسانی چون «هومر»، «دانته»، «شکسپیر» و «جوزف کنراد» الهام گرفت و خود الهام‌بخش نویسندگان دیگری شد.

«تی.اس. الیوت» در دوران زندگی، جایزه‌های متعددی دریافت کرد که به نوبل ادبیات، نشان لیاقت از پادشاه جورج ششم در سال ۱۹۴۸، نشان افتخار دولت فرانسه در سال ۱۹۵۱، جایزه‌ «گوته» در سال ۱۹۵۵، مدال «دانته» در سال ۱۹۵۹، نشان شوالیه‌ ادبیات و هنر فرانسه در سال ۱۹۶۰ و نشان آزادی ریاست‌جمهوری در سال ۱۹۶۴ می‌توان اشاره کرد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY