• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 131
  • بازدید دیروز : 327
  • بازدید این هفته : 2634
  • بازدید این ماه : 9145
  • بازدید کل : 2045945
  • ورودی موتورهای جستجو : 16137
  • تعداد کل مطالب : 3208


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

ساماندهی بازار‌های موازی در اولویت کارگروه کتابفروشان
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

مدیر کارگروه کتابفروشان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران از ساماندهی بازار‌های موازی که به صنعت نشر صدمه می‌زند، در این کارگروه خبر داد.

 محمد یراقچی، مدیر کارگروه کتابفروشان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به آغاز دور جدید فعالیت‌ کارگروه کتابفروشان در اتحادیه گفت: یکی از اولویت‌های کاری ما در کارگروه ساماندهی بازارهای موازی کتابفروشی‌ها است زیرا فعالیت این افراد ضربه‌های زیادی به بازار نشر کشور وارد کرده است.

وی افزود: در این زمینه ما اکنون شاهد این موضوع هستیم که کتاب به صورت گسترده در ایستگاه‌های مترو، سازمان‌ها و اداره‌ها و دستفروشان بدون هیچ ضابطه و قانونی به فروش می‌رسد و نظارتی بر فروش کتاب‌ها نیست.

یراقچی با بیان اینکه در کارگروه به فعالیت غیرقانونی فضاهایی که در آن کتاب می‌فروشند رسیدگی خواهیم کرد، ادامه داد: سایت‌های و موسساتی نیز که فروش اینترنتی کتاب دارند باید در زمره این گروه قرار گیرند و طبق مقررات برای فروش جواز کسب بگیرند زیرا تا وقتی این جواز را ندارند تابع هیچ مقرراتی نیستند.

وی تاکید کرد: عدم توجه به قوانین و مقررات موجب شده است که در زمینه فروش کتاب ما با تخفیف‌های عجیب و غریب روبه‌رو شویم یا شاهد فروش کتاب‌‌های غیررسمی در برخی از این فروشگاه‌ها باشیم.

یراقچی با اشاره به رایزنی کارگروه کتابفروشان با سایر کارگروه‌های اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران توضیح داد: در این زمینه جلسات مشترکی با سایر همکاران خود در کارگروه‌ برگزار کردیم تا بتوانیم به مشکلات و دغدغه‌های خود رسیدگی کنیم.

وی با اشاره به دیگر اولویت‌های این کارگروه گفت: حل مشکلات ناشران، کتابفروشان و موزعان، تخفیف‌های پشت جلد کتاب، قرار دادن امانی و غیر امانی کتاب به کتابفروش و ساماندهی دیگر مسائل حوزه کتابفروشان از جمله موضوعاتی است که به‌زودی در کارگروه پیگیری خواهیم کرد.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY