• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 78
  • بازدید دیروز : 148
  • بازدید این هفته : 4000
  • بازدید این ماه : 11427
  • بازدید کل : 2158165
  • ورودی موتورهای جستجو : 17336
  • تعداد کل مطالب : 3238


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

ایتالیایی‌ها، داوینچی را دست می‌انداختند
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

میزان هنرمندی و نبوغ لئوناردو داوینچی بر هیچ فردی در سراسر جهان پوشیده نیست، اما این هنرمند دوره رنسانس در روزگار خود مورد تمسخر هنرمندان دیگر قرار می گرفت.

ایرنا به گزارش روزنامه گاردین: داوینچی جدای از مورد تحسین بودن به دلیل نبوغ خارق العاده اش، به خاطر موهای قرمز رنگ غیرمعمولش مسخره می شد.

اگرچه کارهای این هنرمند بزرگ ایتالیایی در زمان حیاتش از محبوبیت برخوردار بود، نتایج تحقیقی جدید در مورد وی که قرار است در کتابی منتشر شود، نشان می دهد که وی در میلان رنسانس هدف شوخی های شایعه آمیز بود.

سیمون هوویت (Simon Hewitt) مولف این کتاب، از تصویری که در آلمان نگهداری می شود، رونمایی کرد. این تصویر، طرحی از داستان مصور یا کمیک استریپ مربوط به سال ۱۴۹۵ را نشان می دهد که گواهی بر مورد تمسخر قرار گرفتن داوینچی است.

در یکی از این تصاویر رنگی، یک کاتب موقرمز پشت میزی نشسته که معرف داوینچی است.

هوویت گفت که شناساندن لئوناردو به عنوان یک کاتب موقرمز، پدیده ای کاملا جدید است.

این تصاویر مصور در قالب نسخه ای خطی در برلین نگهداری می شود و تاکنون در مورد آن با هیچ پژوهشگر متخصص آثار داوینچی رایزنی و مشاوره  نشده است.

برخورداری از موهای قرمز رنگ در میلان سده پانزدهم، امر نادری بود که یک ویژگی غیرعادی تلقی می شد.

هوویت اینگونه تصور می کند که داوینچی از تبار مردمان تُرک بود که در اطراف دریای سیاه و شرق اروپا پراکنده بودند و موهای قرمز داشتند.

ابن سعید المغربی مورخ عرب سده سیزدهم این مردمان را سفید چرده، با چشمانی آبی و موهای موج دار و قرمز رنگ توصیف می کند.

سیمون هوویت، حواس پرتی داوینچی را دلیلی دیگر برای مورد تمسخر واقع شدنش عنوان کرده است.

داوینچی نقاش دوره رنسانس بود که در زمینه‌هایی چون مجسمه‌سازی، معماری، موسیقی، ریاضی، مهندسی، اختراعات، آناتومی، زمین‌شناسی و نویسندگی نیز فعالیت داشت.  

بسیاری از فرهیختگان، داوینچی را نمونه بارز یک نابغه می‌دانند و وی در سطحی گسترده یکی از با استعدادترین شخصیت‌هایی شناخته می‌شود که تاکنون در این جهان زیسته است.

داوینچی در سال ۱۵۱۹ درگذشت و جسدش در قصری در نزدیکی شهر «تور» فرانسه دفن شد. این قصر پس از انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ به شدت آسیب دید و بسیاری از قبرهای واقع در آن از جمله قبر داوینچی تخریب شد. این هنرمند هرگز ازدواج نکرد و وارث مستقیمی از خود برجا نگذاشت.

 حقایقی منتشر شده در مورد داوینچی، نشان می دهد که وی در استفاده از هر دو دست برای خلق آثارش، تبحر داشت. قدمت اولین نقاشی او به ۵ اوت ۱۴۷۳ برمی گردد. وی در آن زمان تنها ۲۱ سال داشت و این نقاشی، چشم اندازی از قلعه «مونته لوپو» و دره رود «آرنو» را به تصویر می کشد.  
از جمله موارد قابل توجه  در مورد داوینچی، مجسمه‌ای سفالی منتسب به وی است که تنها مجسمه موجود از این هنرمند به شمار می‌رود. این مجسمه از چهره مریم مقدس و کودکی خندان که به موزه «ویکتوریا و آلبرت» در لندن تعلق دارد، به داوینچی نسبت داده شده است.  

از جمله موارد جالب دیگر در مورد داوینچی، اثر انگشت شست وی روی یکی از نقاشی هایش است که در مجموعه سلطنتی انگلیس نگهداری می‌شود. این اثر انگشت در قسمت چپ یکی از نقاشی‌های داوینچی برجا گذاشته شده است.  


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY