• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 35
  • بازدید دیروز : 2073
  • بازدید این هفته : 6262
  • بازدید این ماه : 22369
  • بازدید کل : 2129870
  • ورودی موتورهای جستجو : 16899
  • تعداد کل مطالب : 3222


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

اعلام جزئیات جشنواره شعر یادمان قیصر امین‌پور
بازديد : iconدسته: ادبیات

دبیر دوازدهمین جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» گفت: داوری این دوره از جشنواره را عبدالجبار کاکایی، حمیدرضا شکارسری و بهمن ساکی بر عهده دارند.

 حمید بهداروندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، با بیان این مطلب گفت: جشنواره شعر در کوچه آفتاب که تا دوره دهم به صورت همایش برگزار می‌شد، امسال برای دومین سال متوالی در سطح ملی و جشنواره‌ای در سه بخش بخش آئینی، دفاع مقدس و پژوهشی زندگی و آثار شاعر انقلاب و دفاع مقدس در نهم آبان ماه در گتوند برگزار می‌شود.

وی این جشنواره را یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح استان خوزستان و کشور برشمرد و تصریح کرد: جشنواره ملی شعر «در کوچه آفتاب» بزرگداشت زنده‌یاد قیصر امین‌پور که به نام شاعر انقلاب و دفاع مقدس نامگذاری شده است، به عنوان برنامه فرهنگی، هنری مهم و شاخص در سطح استان و کشور باید در شان و جایگاه واقعی قیصر شعر ایران برگزار شود است.

بهداروندی ادامه داد: با توجه به استقبال زیاد علاقه‌مندان مهلت ارسال آثار از ۲۰ مهرماه تا ۲۵ مهر تمدید شد و پس از آن کار داوری آثار آغاز می‌شود.

دبیر جشنواره شعر «در کوچه آفتاب» گفت: تاکنون آثار زیادی از تهران، اصفهان، قم، مشهد، رشت، نیشابور، یاسوج و بیشتر شهرستان‌های استان به دبیرخانه رسیده است و با توجه به اینکه سال گذشته بیش از ۶۰۰ اثر به جشنواره ارسال و داوری شد، انتظار می‌رود امسال نیز با توجه به ملی شدن جشنواره تعداد شرکت‌کنندگان افزایش یابد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند اضافه کرد: در راستای برگزاری باکیفیت جشنواره ستادی در فرمانداری به ریاست فرماندار تشکیل شد و اکثر ادارات شهرستان برای هرچه با شکوه برگزار کردن این رویداد مهم اعلام آمادگی کردند.

بهداروندی با تاکید بر سخنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان مبنی بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر این جشنواره، بیان کرد: از تمام ظرفیت‌های موجود در شهرستان از جمله شاعران، هنرمندان، انجمن‌های فرهنگی و هنری، خبرنگاران، چاپخانه‌ها و صاحب نظران برای برگززاری هر چه باشکوه‌تر این رویداد این زمینه استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به بخش‌های دیگر این جشنواره گفت: در جشنواره دوازدهم مانند سال‌های گذشته در کنار جشنواره، نمایشگاه خوشنویسی با عنوان «در مسیر باد» آثار اساتید برجسته خوشنویسان استان خوزستان در گالری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایش گذاشته می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند در پایان یادآور شد: به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و شناخت بیشتر آثار زنده‌یاد «قیصر امین‌پور» مسابقه کتابخوانی از آثار این شاعر فرزانه طراحی شده که با مشارکت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان گتوند قبل از جشنواره برگزار و از نفرات برتر این مسابقه فرهنگی در روز برگزاری جشنواره تجلیل می‌شود.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY