• افراد آنلاین : 1
  • بازدید امروز : 31
  • بازدید دیروز : 166
  • بازدید این هفته : 1417
  • بازدید این ماه : 22196
  • بازدید کل : 2131534
  • ورودی موتورهای جستجو : 16959
  • تعداد کل مطالب : 3229


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

دقایقی با کتابفروشی سیار فرانسوی/ می‌خواستم به استقبال عاشقان کتاب بروم
بازديد : iconدسته: ادبیات

ژاکوس کتابفروشی سیاری افتتاح کرده است که نامش را ادبیات واقعی نامگذاری کرده است و هر روز کارش سفر در میان روستاهای کشور فرانسه است.

ایبنا به نقل از  فورتیون: ژان ژاکوس مگل ناب ۴۷ ساله اولین در ماه آوریل ۲۰۱۵ شغلش به عنوان مدیر هنری را رها کرده و به شغلی روی می‌آورد که خودش می‌گوید آرزوی دوران کودکی‌اش است.

 ژاکوس کتابفروشی سیاری افتتاح کرده است که نامش را ادبیات واقعی نامگذاری کرده است و هر روز کارش سفر در میان روستاهای کشور فرانسه است. او می‌گوید در کتابفروشی کوچکش حدود ۳هزار جلد کتاب دارد که بیشتر آنها در حوزه ادبیات کودک هستند. ژاکوس درباره انگیزه‌اش برای راه اندازی این کتابفروشی سیار این بوده که نمی‌خواسته منتظر مشتری‌ها و علاقمندان به کتاب شود و خودش به استقبال آنها برود.

او می‌گوید در شغل قبلی‌اش هر روز منتظر مشتری‌ها برای معرفی آثار هنری می‌مانده ولی در این شغل دوست دارد به استقبال عاشقان کتاب برود. اینجا در کتابفروشی سیار که هر روز از یک روستا به روستای دیگر می‌رود میزبان کودکان بسیاری هستم که برای خواندن کتاب دقایقی اینجا می‌مانند و خیلی وقت‌ها راضی از اینجا بیرون می‌روند. همین مسئله من را خوشحال کرده است. همیشه دوست داشتم در زندگی بتوانم کودکان را خوشحال کنم.

 این کتابفروشی فرانسوی برای راه‌اندازی شغل جدیدش از شرکت فرانسوی واندرینگ هاوس کمک می‌گیرد و یکی از خانه‌های متحرک آنها را خریداری می‌کند ولی خودش داخل آن را مثل یک کتابفروشی طراحی می‌کند. حالا او روزها در این خانه متحرک کتاب می‌فروشد و شب‌ها نیز در آن استراحت می‌کند. او در چهار سال گذشته در بیش از ۳۰ روستای شرق فرانسه و بیشتر شهرهای مالهوس، کولمار و استراسبورگ اقامت موقت داشته است. او می‌گوید تقریباً هر اقامتش بین دو هفته تا دو ماه ممکن است در یک روستا طول بکشد ولی بعضی از روستاها بیشتر علاقمند به کتاب هستند و مجبور است بیشتر در آنجا بماند.

به گفته ژاکوس بارها این کتابفروشی سیار از سوی فستیوال و نمایشگاه‌های کتاب محلی دعوت شده است که اتفاق مهمی در زندگی شخصی او محسوب می‌شود. وی می‌گوید خودش کتاب‌ها را بر اساس نویسندگان و ناشران انتخاب می‌کند و تا کتابی را دوست نداشته باشد به مردم نمی‌فروشد.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY