• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 37
  • بازدید دیروز : 532
  • بازدید این هفته : 2893
  • بازدید این ماه : 9480
  • بازدید کل : 2093542
  • ورودی موتورهای جستجو : 16573
  • تعداد کل مطالب : 3214


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

رونمایی «نی‌زن کنار برنجزار»
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

نگاهی به زندگی و شعر شیون فومنی

مراسم رونمایی کتاب «نی‌زن کنار برنجزار» (زندگی و شعر شیون فومنی) نوشته احمد ابومحبوب برگزار می‌شود.

ایسنا: بر اساس اعلام روابط عمومی بنیاد فرهنگی شیون فومنی، مراسم رونمایی و نقد و بررسی این‌ کتاب که درباره زندگی و شعر شاعر معاصر شیون فومنی است و به تازگی در نشر ثالث و با همکاری بنیاد شیون فومنی منتشر شده، پنج شنبه (۱۲ دی ماه) از  ساعت ۱۸ در کتابفروشی ثالث واقع درخیابان کریم‌خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۴۸ برگزار می شود.

 بر اساس این اعلام، در این مراسم حافظ موسوی -شاعر و منتقد ادبی، عبدالحسین فرزاد – پژوهشگر، منتقد ادبی و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه – و  فرهاد طهماسبی – منتقد ادبی، پژوهشگر و استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه – از ابعاد مختلف کتاب  «نی‌زن کنار برنجزار» را  نقد و بررسی می‌کنند.

احمد ابومحبوب متولد ۱۳۳۵ در تهران – استاد دانشگاه، مترجم و پژوهشگر – ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۷  به علت نارسایی کبد از دنیا رفت. او همچنین عضو هیات امنای بنیاد فرهنگی شیون فومنی بود و از او مقالات متعددی درباره شعر گیلکی و شعر فارسی شیون فومنی به یادگار مانده است.

 از آثار او به این کتاب‌ها می‌توان اشاره کرد: «دیوان رباعیات اوحدالدین کرمانی»، «ساخت زبان فارسی»، «کالبدشناسی نثر»،  «عروض و قافیه و نقد ادبی»، «یک حبه قند فارسی (۱۰ جلد)»، «فرهنگ چهارزبانه علوم اجتماعی» ، «در های و هوی باد»، «گهواره سبز افرا»، «کک کوهزاد»، «معروف کرخی» و «فمینیسم‌های ادبی». ابومحبوب همچنین مقاله‌های علمی بسیاری نوشته است.

کتاب «نی‌زن کنار برنجزار»  آخرین اثر شیون پژوهی این استاد مبرز دانشگاه درباره اشعار گیلکی و فارسی شیون فومنی است که از وی به یادگار مانده است.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY