• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 18
  • بازدید دیروز : 166
  • بازدید این هفته : 4061
  • بازدید این ماه : 11203
  • بازدید کل : 2159463
  • ورودی موتورهای جستجو : 17363
  • تعداد کل مطالب : 3238


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

اسنادی از مارکز به نمایش گذاشته شد
بازديد : iconدسته: ادبیات

مجموعه‌ای از اسناد آرشیو شده گابریل گارسیا مارکز نویسنده مشهور کلمبیایی برای اولین بار در جریان برگزاری نمایشگاهی در مرکز هری رنسام دانشگاه تگزاس آمریکا به نمایش گذاشته شد.

ایرنا: نمایشگاه آثار این نویسنده مطرح آمریکای لاتین پس از نمایش در دانشگاه تگزاس قرار است در مرحله بعد در فصل پاییز سال جاری میلادی در موزه هنرهای مدرن مکزیکوسیتی برگزار می شود.
این نمایشگاه به بررسی این مساله می پردازد که چطور مارکز که در سال ۱۹۸۲ برنده جایزه نوبل ادبیات شد، خیلی زود پس از انتشار رمان صد سال تنهایی به موفقیتی جهانی دست یافت. ۵۰ میلیون نسخه از این کتاب که به بیش از ۴۵ زبان ترجمه شده، در سراسر جهان به فروش رفته است.

متنفذترین چهره های قرن ۲۰

این نمایشگاه فرصتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد تا اسنادی را مشاهده کنند که قبلا به نمایش گذاشته نشده است تا در مورد زندگی یکی از متنفذترین چهره های قرن ۲۰ بیشتر بدانند.

به گفته آلوارو سانتانا آکونا عضو کالج هنری ویتمن در واشنگتن، گارسیا مارکز یک نویسنده جهانی است، زیرا داستان های وی هر سال به زندگی میلیون ها نفر در جهان راه می یابد.

نشریه آرت‌دیلی در گزارشی در این خصوص نوشت: مارکز در کلمبیا به دنیا آمد و حرفه وی به عنوان خبرنگار در سال‌های ۱۹۴۰ شروع شد. وی از بوگوتا و شهر کارتاگنای کلمبیا گزارش تهیه می کرد و بعدها به عنوان گزارشگر خارجی در اروپا و کوبا ایفای نقش کرد. وی در سال ۱۹۶۱ به مکزیکوسیتی نقل مکان کرد و رمان هایی چون گزارش یک مرگ از پیش اعلام شده و عشق سال های وبا را در کنار رمان های کوتاه، مجموعه ای از داستان های کوتاه و چند فیلمنامه به رشته تحریر درآورد.

دوستی مارکز با فیدل کاسترو

خانواده و دوستان مارکز و سیاست در شکل دهی به نوشته های مارکز، نقشی محوری داشتند.

مراجعان به نمایشگاه دانشگاه تگزاس می توانند از جزئیات دوستی مارکز با فیدل کاسترو رهبر سابق کوبا و دیگر رهبران سیاستمدار مطلع شوند.

از زمانی که آرشیو مارکز برای تحقیق در سال ۲۰۱۵ عرضه شد، به یکی از پراستقبال ترین مجموعه ها در مرکز هری رنسان دانشگاه تگزاس بدل گشت. این مرکز در سال ۲۰۱۷، بیش از ۲۷ هزار تصویر از دست نویس ها و عکس های این مجموعه را چاپ کرد و آرشیو آنلاین گابریل گارسیا مارکز را به وجود آورد.

نمایشگاه گابریل گارسیا مارکز ۱ فوریه (۱۲ بهمن) گشایش یافت و تا ۱۹ ژوئیه (۲۹ تیر ۹۹) دایر خواهد بود.

مارکز ۶ مارس ۱۹۲۷ به دنیا آمد و ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ از دنیا رفت. وی یکی از برجسته ترین نویسندگان قرن ۲۰ و از بهترین نویسندگان اسپانیایی زبان است.

مارکز در سال ۱۹۷۲ جایزه بین المللی ادبیات نوئستات و در سال ۱۹۸۲ جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد.

وی در سال ۱۹۵۸ با مرسدس بارچا ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو پسر به نام های رودریگو و گونزالو بود.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY