«بتمن» رنگین‌پوست؛ قهرمان جدید دنیای کمیک
بازديد : iconدسته: اخبار

«جان ریدلی» نویسنده فیلمنامه «۱۲ سال بردگی» از خلق یک مجموعه چهار جلدی از کتابهای مصور «بتمن» خبر داد که قهرمان آن به احتمال پنجاه درصد رنگین‌پوست خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هالیوود ریپورترز، جان ریدلی فیلمنامه‌ و رمان‌نویس آمریکایی برنده جایزه اسکار با همکاری نیک درینگتون تصویرگر یک مجموعه کوتاه از کتابهای مصور بتمن خلق می‌کند که از ژانویه سال آینده (دی-بهمن ۹۹) منتشر خواهد شد.      

ریدلی دیروز (شنبه) در پنل اختصاصی رویداد مجازی فن‌دام دی‌سی ضمن اعلام این خبر گفت به احتمال بالای ۴۷ درصد، شخصیت بتمن در این مجموعه کمیک، رنگین‌پوست خواهد بود.  

این نویسنده ۵۴ ساله برنده جایزه اسکار با بیان این که تمرکز این مجموعه از داستان‌های مصور بر خانواده (سیاه‌پوست) لوسیوس فاکس رئیس شرکت چندملیتی صنایع وین است، گفت: این خانواده اسراری دارد، اسراری که از هم پنهان کرده‌اند. دینامیک داستان کمی با آنچه همیشه در داستانهای بتمن شاهد آن بودیم، تفاوت دارد.

در داستان های مصور دی‌سی، لوک، پسر لوسیوس فاکس، با نام مستعار بت‌وینگ با جرم و جنایت مبارزه می‌کند. در یک سال گذشته شایعه خلق داستانی که در آن لوک فاکس به بتمن تبدیل می‌شود، در بین طرفداران این مجموعه به راه افتاد.  

بتمن یکی از ابرقهرمان‌های معروف دنیای کتابهای مصور است که اولین بار توسط باب کین (تصویرگر) و بیل فینگر (نویسنده) خلق و در جلد ۲۷ مجموعه کمیک‌های کارآگاهی ظاهر شد. بروس وین میلیونر، تاجر و خیر آمریکایی هویت مخفی‌شده پشت نقاب بتمن است. والدین این شخصیت داستانی در کودکی جلوی چشمان او به قتل رسیدند و از آن زمان، وی قسم خورد از تبهکاران انتقام بگیرد و عدالت را به جامعه بازگرداند. وین تمرینات بدنی و فکری ویژه‌ای را پشت سر گذاشته و با لباسی که از خفاش ایده گرفته شده، به مبارزه با مجرمان و جنایت‌کاران می‌پردازد. بتمن یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کمیک در بین طرفداران این نوع از داستانهاست.  این شخصیت در فهرست سال ۲۰۱۱ آی‌جی‌ان از ۱۰۰ شخصیت کمیک‌بوکی برتر تاریخ، پس از سوپرمن در جایگاه دوم قرار گرفت.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY