تاثیر جنایت و مکافات در فروش بی‌سابقه رمان‌های مصور در آمریکای شمالی
بازديد : iconدسته: ادبیات

طبق تحقیقات موسسه ان‌پی‌دی (NPD)، فروش رمان‌های گرافیکی و مصور در بازار کتاب آمریکای شمالی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۴۲درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گیمزرادار، طبق تحقیقات موسسه ان‌پی‌دی (NPD)، فروش رمان‌های گرافیکی و مصور در بازار کتاب آمریکای شمالی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به میزان ۴۲درصد افزایش داشته است.

گروه ان‌پی‌دی در سال ۱۹۶۷ تاسیس شد و در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت‌های آمارگیری و تحقیقات بازار محصولات سرگرمی از جمله کتاب و بازی‌های کامپیوتری است. طبق گزارش این گروه از ماه جولای تا سپتامبر سال جاری یعنی سه ماهه سوم ۲۰۲۰ رمان‌های مصور فروش عجیبی داشته است که این رقم در نوع خود بی‌سابقه بوده است.

بر اساس این گزارش از ماه جولای تا سپتامبر نزدیک به ۴میلیون نسخه کتاب مصور در بازار کتاب آمریکای شمالی فروخته شده است که این رقم در سه ماه قبل از آن تنها ۲٫۸ میلیون نسخه بوده است. به گفته مسئولان این موسسه فروش کتاب‌های مصور مانگا (کتاب‌های مصور ژاپنی) در این رشد بی‌تاثیر نبوده است. در پنج سال گذشته فروش کتاب‌های مانگا ۸درصد بیشتر شده است.

یکی دیگر از دلایل فروش بالای کتاب‌های مصور و گرافیکی چاپ کتابی به نام «مرد سگی:جنایت و مکافات» نوشته «داو پیلکی» بوده است که تا اواخر ماه سپتامبر نزدیک به ۶۰۰هزار نسخه از این کتاب فروش رفته است و عنوان پرفروش‌ترین کتاب آمریکای شمالی را کسب کرده است.   


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY