تنها یک نویسنده در لیست ۱۰۰نفره مجله تایم
بازديد : iconدسته: اخبار

هر سال مجله مشهور تایم در لیستی ۱۰۰نفره اسامی بانفوذترین شخصیت‌های جهان را در یک سال گذشته منتشر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لیت‌هاب، هر سال مجله مشهور تایم در لیستی ۱۰۰نفره اسامی بانفوذترین شخصیت‌های جهان را در یک سال گذشته منتشر می‌کند که شامل سیاستمداران، هنرپیشه‌ها، نویسندگان، ورزشکاران، دانشمندان و تمام افراد مشهور در جهان می‌شود. امسال متاسفانه با علم به اینکه ادبیات تاثیر زیادی در تغییر فرهنگ‌ و سرنوشت کشورها دارد، در لیست این مجله در سال ۲۰۲۰ تنها نام یک نویسنده دیده می‌شود.

در آخرین لیست افراد بانفوذ و تاثیرگذار در جهان امسال از بین نویسندگان تنها نام «تامی ادیمی» نویسنده رمان پرفروش کودکان خون و استخوان دیده می‌شود. ادیمی نویسنده نیجریه‌ای ساکن آمریکا در سال‌های اخیر با استقبال زیادی از سوی مخاطبان آمریکایی قرار گرفته است.

مسئولان مجله می‌گویند نام تامی ادیمی را به این خاطر در لیست افراد بانفوذ جهان آورده‌اند که آثار و داستان‌های این نویسنده زن آفریقایی‌تبار تاثیر زیادی در جوانان و خلاقیت آنها برای نوشتن داشته است. به گفته تحلیل‌گران ادبی مطالعه رمان‌های ادیمی الهام‌بخش بسیاری از نویسندگان جوان در آمریکا بوده است.

البته نام ابرام ایکس.کندی نویسنده سیاه‌پوست کتاب جنجالی مهرشده از ابتدا نیز در لیست ۱۰۰ نفره تایم قرار داده شده است ولی در معرفی این لیست نام این نویسنده به عنوان پیشگامان ذکر شده است. سال گذشته نیز لیست تایم تنها یک نویسنده داشت که نام مارلون جیمز به عنوان نویسنده ذکر شده بود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY