رویاهای مالک اولین کتابفروشی کتاب‌های دست دوم یونان
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

بعد از افتتاح کتابفروشی کورسومیس و دوستانش رویاهای بزرگتری دارند. آنها امیدوارند بتوانند برای افراد بی‌خانمان شغل ایجاد کنند و تا جای ممکن به آنها در تامین مسکن کمک کنند.

ایبنا به نقل از دویچه وله: بحران اقتصادی کشور یونان موجب بی‌خانمان شدن بسیاری از شهروندان این کشور شده است. لئونیداس کورسومیس ۷۰ ساله در جریان بحران اقتصادی کشورش شغل خود را در یک کتابفروشی از دست داد ولی با توجه به مشکلات زیادش توانست اولین کتابفروشی کتاب‌های دست دوم در شهر آتن پایتخت یونان را افتتاح کند که حالا پناهگاه بسیاری از افراد بی‌خانمان شده است.

کورسومیس انباری به مساحت بیش از ۴۰۰ متر مربع را تبدیل به کتابفروشی کرده است که نه تنها هزینه‌های زندگی‌اش را تامین کرده بلکه توانسته به بسیاری از شهروندان بی‌خانمان در پایتخت قدیمی‌ترین شهر اروپا کمک کند. پیش از افتتاح این کتابفروشی خودش روزهای بسیاری را در خیابان‌های آتن بدون داشتن سرپناه سپری کرده است ولی حالا با افتتاح این کتابفروشی نه تنها از پس هزینه‌های کرایه خانه برمی‌آید بلکه به افراد بی‌خانمان نیز کمک می‌کند.

در سال‌های گذشته بحران اقتصادی یونان آنقدر شدید بوده است که نرخ بیکاری در این کشور به بیشترین حد خود رسیده و باعث فقیرتر شدن بسیاری از شهروندان این کشور شد. کورسومیس نیز از جمله افرادی بود که کارشان را از دست دادند. او در خیابان‌ها در میان زباله ‌ها به جای ظروف پلاستیکی به دنبال کتاب‌هایی بود که دور انداخته شده بودند. او این کتاب‌ها را در بازار با قیمت‌ ناچیزی می‌فروخت تا بتواند هزینه‌های معیشت خود را فراهم کند ولی حالا با افتتاح این کتابفروشی توانسته درآمد قابل قبولی کسب کند.

کورسومیس می‌گوید بعد از آنکه درآمد خوبی از طریق فروش کتاب‌های دست دوم به دست آوردم به فکر افتتاح کتابفروشی خودم افتادم. توانستم مکانی مخروبه را دست و پا کنم و آن را تبدیل به اولین کتابفروشی انحصاری کتاب‌های دست دوم کنم. حالا با همکاری دوستانش که آنها نیز خانه و کاشانه ندارند توانسته زندگی آنها را نیز تامین کند.

کورسومیس اولین بار در فیس بوک آگهی منتشر کرد و از شهروندان یونان خواست کتاب‌هایی که نیاز ندارند در اختیار آنها قرار دهند که در روز اول آگاهی ۹۰۰ جلد کتاب جمع شد و بعد با انتشار داستان این کتابفروشی در رسانه‌های یونانی کتاب‌های بیشتری به این کتابفروش اهداء شد و حالا درآمد این کتابفروشی برای تامین بسیاری از بی‌خانمان‌های شهر کافی است. وی می‌گوید ما هر روز کتاب‌های بسیاری از طریق پست از تمام شهرهای یونان دریافت می‌کنیم که درحال حاضر ۵۰هزار جلد کتاب دست دوم برای فروش داریم. بعد از افتتاح کتابفروشی کورسومیس و دوستانش رویاهای بزرگتری دارند. آنها امیدوارند بتوانند برای افراد بی‌خانمان شغل ایجاد کنند و تا جای ممکن به آنها در تامین مسکن کمک کنن


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY