• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 104
  • بازدید دیروز : 1274
  • بازدید این هفته : 6704
  • بازدید این ماه : 14011
  • بازدید کل : 2051994
  • ورودی موتورهای جستجو : 16175
  • تعداد کل مطالب : 3208


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

«فرهنگ‌پروری با تخلص سونمز»؛ روایت زندگی یک شاعر
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

«فرهنگ پروری با تخلص سونمز»، نام کتابی درباره استاد کریم مشروطه‌چی، شاعر دوزبانه تبریزی، است که به قلم شیوای دکتر محمد حریری اکبری نوشته شده است.

ایرنا: کتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» در ۲۰۸ صفحه با شمارگان ۵۰۰ جلد به قیمت ۴۰ هزار تومان توسط انتشاراتی «قالان یورد» در سال ۱۳۹۸ وارد بازار نشر شده است.

«چارچوب نظری بررسی»، «زندگی نامه سونمز»، «کارنامه فرهنگی سونمز»، «کارنامه قلمی سونمز»، «دیروز، امروز و فردای سونمز و آثارش» و «سالشمار زندگی و فعالیت های ادبی سونمز» از جمله بخش های تشکیل دهنده کتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» است.

این کتاب همچنین حاوی ۲۰ صفحه تصویر سیاه – سفید با کیفیت از زندگی شخصی و ادبی استاد کریم مشروطه چی است؛ استاد مشروطه چی با تخلص «سونمز» از جمله شعرای دوزبانه شناخته شده ایران زمین است که در سوم فروردین ۱۳۰۸ شمسی در کوچه میرزا ابراهیم مجتهد کوی « لک لر» تبریز دیده به جهان گشوده است. 

استاد حریری اکبری که در کتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» به شیوایی و با نگاهی علمی و موشکافانه، حیات شخصی و ادبی استاد مشروطه چی را تحلیل و توصیف کرده است، در بخش «چارچوب نظری بررسی» می نویسد: ” از جمله عوامل عمده ای که بر پژوهش صبغه علمی می بخشد، این است که در قالب نظریه ای جهانشمول و معتبر انجام پذیرد. برای واکاوی آثار ادبی و هنری، به تبع ماهیت فرهنگی و معنوی موضوع، کمتر نظریه ای متناسب تر از نظریه «جامعه شناسی دیالکتیکی» می نماید. بدان رو، معرفی این نوع جامعه شناسی به مثابه «چارچوب نظری» ایجاب می کند و لو به اختصار، به شناختن و شناساندن آن پرداخته شود”. 

یکی از مزیت های این کتاب، تشریح و تبیین زوایای تازه ای از تاریخ محلی خطه آذربایجان در ۸۰ سال اخیر، در قالب ارایه برش هایی از زندگی شخصی استاد مشروطه چی است که بدون شک می تواند برای علاقه مندان تاریخ مفید باشد. 

استاد دکتر حریری در کتاب «فرهنگ پروری با تخلص سونمز» همچنین کارنامه قلمی و ادبی استاد مشروطه چی را بر مبنای نظریات علمی و آکادمیک و با محرویت جامعه شناسی بررسی و واوکاوی کرده است.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY