• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 30
  • بازدید دیروز : 166
  • بازدید این هفته : 1416
  • بازدید این ماه : 22195
  • بازدید کل : 2131533
  • ورودی موتورهای جستجو : 16958
  • تعداد کل مطالب : 3229


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

ماری هیگینز، ملکه تعلیق در داستان از دنیا رفت
بازديد : iconدسته: شعر و داستان

ماری هیگینز کلارک، نویسنده آثار پرفروش نیویورک‌تایمز، که در دنیای ادبیات به «ملکه تعلیق» معروف است، در سن ۹۲ سالگی درگذشت.

ایبنا به نقل از نیویورک‌تایمز، ماری هیگینز کلارک، نویسنده بیش از پنجاه رمان و آثاری که چندین دهه پرفروش بودند روز جمعه  سن ۹۲ سالگی از دنیا رفت.

مرگ خانم نویسنده توسط کارول کلارک، دخترش، که نویسنده داستان‌های معمایی هم هست، تأیید شد.

خانم هیگینز کلارک که ۱۰۰ میلیون نسخه از آثارش فقط در ایالات متحده به فروش رفته است تا روزهای پایانی عمرش هم در حال نوشتن بود و به گفته دخترش آخرین کتاب کلارک سه ماه پیش وارد بازار کتاب شد.

کلارک خوانندگان زیادی داشت که به آثارش علاقه زیادی داشتند؛ آثاری که یکی از پس از دیگری وارد بازار می‌شدند. در سال ۱۹۹۷ در مصاحبه با نیویورک‌تایمز گفته بود دوست دارد آثاری خلق کند که خواننده بتواند بگوید شخصیت این کتاب شبیه من است، شبیه دخترم است، و این اتفاق ممکن است برای من رخ دهد.

زنان قهرمان اغلب داستان‌های هیگینزقهرمانان داستان‌هایش اغلب زنان بودند و شخصیت‌های شرور داستان مرد بودند. خودش گفته بود: «درباره انسان‌های شریفی می‌نویسم که در زندگی دچار مشکل شده‌اند.»

نیویورک‌تایمز در سال ۱۹۹۷ درباره خانم کلارک نوشت: «فرمول خانم کلارک برای داستان‌نویسی بسیار ساده است. زنی در خطر است و به تدریج خودش را نجات می‌دهد. الگویی تکراری و قابل‌پیش‌بینی اما جذاب زیرا خانم کلارک ذاتاً قصه‌گو است.»

این نوع روایت را خوانندگانش دوست داشتند. طرفدارانش به پیج فیسبوک کلارک سر می‌زدند و سوال‌هایشان را مطرح می‌کردند و از خانم نویسنده تشکر می‌کردند و خانم نویسنده هم از پروژه‌های جدیدش به آن‌ها می‌گفت.

کلارک در کتاب خاطراتش تحت عنوان «مزیت‌های آشپرخانه» خود را در سال‌های جوانی در عطش نوشتن توصیف کرده است. «می‌دانستم موفق می‌شوم اما نیاز به راهنمایی داشتم.» توصیه‌های لازم و مناسب را بالاخره در دانشگاه نیویورک پیدا کرد. استاد دانشگاه نیویورک به دانشجویانش گفت از موقعیت‌های مختلفی که تجربه کرده‌اند یا خوانده‌اند استفاده کنند.

عادت نداشت درباره موضوعات جنسی بنویسد و خودش تصمیم گرفته بود چنین نکند. در اولین رمان موفقش تحت عنوان «بچه‌ها کجا هستند؟»، که سه هزار دلار آن را فروخت، قصه مادر جوانی را می‌گوید که متهم به کشتن پسر و دخترش است، هویت خود را تغییر می‌دهد، دوباره ازدواج می‌کند و زندگی جدیدی برای خود می‌سازد، اما خانواده دومش هم ناگهان ناپدید می‌شوند.


همکاری مادر و دختر نویسنده

خانم کلارک چند داستان هم با همکاری دخترش نوشته است. پنج کتاب با موضوع تعطیلات که شخصیت اصلی داستان‌های مادر را با شخصیت اصلی داستان‌های دختر در روایتی جدید و در کنار هم نشان می‌دهد.

ماری کلارک هیگینز در ماه دسامبر سال ۱۹۲۷ به دنیا آمد. وقتی ۱۱ ساله بود پدرش، که مهاجری ایرلندی بود، از دنیا رفت و مادر ماری و سه خواهر و برادرش را تنها گذاشت. چند سال بعد برادرش را هم از دست داد. با هر فقدان مجبور شد سخت‌تر کار کند. برای کمک مالی به مادرش بعد از مدرسه کار می‌کرد. بعدها گفت کار کردن در یک مهمانخانه و شنیدن گفت‌وگوی افراد مختلف به او در نوشتن قصه‌هایش کمک کرد.

سایمون و شوستر ناشر اصلی آثار خانم کلارک بود. در سال ۱۹۸۸ بیشترین قراردادی که به یک نویسنده تعلق می‌گیرد، امضا کرد و پس از آن خوشحال بود که دیگر لازم نیست کار کند و می‌تواند بر روی نوشتن تمرکز کند.

روز جمعه سیمون و شوستر در بیانیه‌ای اعلام کرد همه ۵۶ کتاب خانم کلارک، که با «بچه‌ها کجا هستند» آغاز شد، جزء آثار پرفروش بوده‌اند. مایکل کوردا، ویراستار اصلی انتشارات سیمون و شوستر در این بیانیه گفت: «از سال ۱۹۷۵ تاکون با خانم کلارک همکاری کردم. در کل این دوره هیچ‌وقت با ماری دچار مشکل نشدم که به نظرم رکورد مهمی در ارتباط با یک نویسنده با ویراستارش است.»

دو کتاب از آثارش به اقتباسی سینمایی و چندین اثر به اقتباسی تلویزیونی تبدیل شدند. در بعضی از این آثار نقش کوچکی هم به عنوان بازیگر ایفا کرد.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY