• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 38
  • بازدید دیروز : 2073
  • بازدید این هفته : 6265
  • بازدید این ماه : 22372
  • بازدید کل : 2129873
  • ورودی موتورهای جستجو : 16899
  • تعداد کل مطالب : 3222


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

توصیه‌های یک مرکز پزشکی برای کتاب خواندن قبل از خواب
بازديد : iconدسته: اخبار

تحقیقات یک مرکز تکنولوژی پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد خواندن کتاب و مطالعه با ابزارهای الکترونیکی می‌تواند موجب ایجاد اختلالاتی در بدن شود که روی سیستم خواب و بیداری بدن تاثیر منفی خواهد داشت.

ایبنا: تحقیقات یک مرکز تکنولوژی پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد خواندن کتاب و مطالعه با ابزارهای الکترونیکی می تواند موجب ایجاد اختلالاتی در بدن شود که روی سیستم خواب و بیداری بدن تاثیر منفی خواهد داشت.

تاثیر منفی مطالعه با تبلت بر خواب

به نوشته مرکز تحقیقاتی بریگام بوستون آمریکا وقتی شما هنگام خواب با ابزارهای الکترونیکی مثل آیپد یا تبلت های دیگر کار می‌کنید موجب یک سری فعالیت‌های هورمونی می‌شود که روی خواب طبیعی تاثیر منفی دارد.

قبل از این بارها محققان بر تاثیر منفی تماشای تلویزیون و تاثیر منفی آن در خواب تاکید کرده بودند. به گفته محققان مرکز بوستون تبلت‌ها نوری آبی منتشر می‌کنند که سبب سرکوب هورمون ملاتونین از بدن می‌شود که نقش اصلی در خواب طبیعی دارد.

چارلز سایزلر مدیر این مرکز تحقیقاتی وابسته به بیمارستان بریگام در بوستون می‌گوید قبل از خواب مطالعه با دستگاه‌های دیجیتالی به طور قابل توجهی روی خواب و مدت آن تاثیر گذاشته و در مواردی موجب کاهش خواب طبیعی می‌شود.

توصیه مطالعه کتاب کاغذی قبل از خواب

گروه دکتر چارلز سایزلر به مدت دو هفته روی ۱۲ فرد بالغ تحقیق کردند و از آن‌ها خواستند به مدت ۴ ساعت، هر شب، قبل از خواب از تبلت آیپد استفاده کرده و یا از کتاب استفاده کنند و آن‌ها را در شب‌های مختلف با هر دو روش مورد آزمایش قرار دادند. برای همه شرکت ‌کنندگان در تحقیق نیز ساعت ۱۰ شب را زمان خاموشی کامل تعیین کردند.

نتایج تحقیق حاکی از این مطلب داشت که مطالعه با آیپد یا دستگاه‌های دیجیتالی دیگر روی خواب طبیعی تاثیر منفی دارد در حالیکه این تاثیر در مورد شرکت کنندگانی که از کتاب چاپی برای مطالعه استفاده کرده بودند مشاهده نشد. 


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY