• افراد آنلاین : 0
  • بازدید امروز : 167
  • بازدید دیروز : 223
  • بازدید این هفته : 1789
  • بازدید این ماه : 7456
  • بازدید کل : 1868633
  • ورودی موتورهای جستجو : 13063
  • تعداد کل مطالب : 3160


عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

عنوان محصول چهارم

توضیح محصول
توضیح محصول
توضیح محصول

شماره ۱۶۰ آزما با نگاهی به سیاست‌های فرهنگی
بازديد : iconدسته: اخبار

صد و شصتمین شماره «آزما» با پرونده نگاهی به سیاست‌های فرهنگی عکس روی جلد محمود حسینی‌زاد، مترجم و نویسنده به کتاب‌فروشی‌ها و دکه‌های روزنامه رسید.

شماره ۱۶۰ آزما با یادداشت «مردی که روح سرزمینش بود» نوشته هوشنگ اعلم، سردبیر مجله آغاز می‌شود «بیابان را سراسر، مه گرفته‌است» و «در سایه به تماشای آفتاب/ ایران درودی و جای خالی یک گفت‌وگو» از هوشنگ هوشیار و «کاسه‌ای پر از خون بشریت مظلوم» نوشته نیما جعفرزاده در بخش همین حوالی آمده است.

در ادامه «صفدر ادبیات ایران آرام گرفت» و «صفدر تقی‌زاده مترجم و انسانی بی‌جایگزین»دو یادداشت از اسدالله امرایی و هوشنگ اعلم درباره صفدر تقی‌زاده به چاپ رسیده است.

گفت و گو با ناصر فکوهی با تیتر«هرم واژگون، دولت‌ها و تصاحب فرهنگ‌ها»، گفت‌وگو با بلقیس سلیمانی با عنوان «شهادت تاریخ به اسارت اندیشه»، گفت‌وگو با لیلی گلستان با عنوان «جامعه بدون فرهنگ بیمار است» و گفت‌وگو با محمود حسینی‌زاد «ما پیوسته به گسست رسیده‌ایم» که به عنوان تیتر اصلی مجله انتخاب شده، از عناوین پرونده ویژه با عنوان «فرهنگ و هنر قالی نگارستان نیست!» هستند.

بخش‌ یادها هم به جلال ستاری اختصاص دارد که با این مطالب همراه است: «وقتی دوباره زاده شدم!» نوشته ناصر فکوهی، «و حسرت دیداری دیگر بار… » نوشته حوریه سپاسگزار و «ساعتی با یادها در خانه جلال ستاری».

«خانلری عقاب بلند آشیان فرهنگ و ادب» نوشته آرش امین در بخش نقد و نظر، «دشمنی اشرف با خانلری» نوشته غلامرضا امامی و «یک بغل کتاب و یک چمدان کلمه» نوشته رضا خاکی‌نژاد در بخش نگاه، «رودررو با درمانگر عریان» نوشته سیمیندخت گودرزی در بخش مقاله، «یالوم، پیوند علم و ادبیات» از سیما ضرابی در بخش گفت‌وگو، «ایمان در آن‌ سوی عشق» در بخش هنر هفتم و «شعرهایی بدون صدای جیغ؛ گفت‌گو با محمدعلی شاکری یکتا» در بخش نیم‌نگاه در صفحات پایانی به چاپ رسیده‌اند.

صد و شصتمین شماره «آزما» به مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی ندا عابد و سردبیری هوشنگ اعلم در ۷۴ صفحه و با قیمت ۳۵ هزار تومان با نگاه ویژه به سیاستهای فرهنگی و با توجه به تغییر دولت و روی کار آمدن دولت سیزدهم منتشر شده است.


iconادامه مطلب__(Comments are closed.,'kubrick')


Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY