آثار ایرانی برنده جشنواره فیلم کودک نوجوان هندوستان شدند
بازديد : iconدسته: سینما

پنجمین دوره‌ی جشنواره‌ی کودک و نوجوان (SIFFCY ) با کسب چند حایزه برای فیلم‌های ایرانی در کشور هندوستان و در شهر دهلی‌نو برگزار شد.


ایسنا: ایران با یک فیلم سینمایی بلند و چهار فیلم کوتاه که سه فیلم از آنها پویانمایی بودند، در این دوره از جشنواره شرکت داشت و از این میان فیلم سینمایی «اینجا روستای من» به کارگردانی عباس آرام توانست بیش‌ترین تعداد جوایز را از ان خود کند.

جایزه‌ی بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه بخش مسابقه‌ی بین‌الملل، همچنین جایزه‌ بهترین فیلم از نگاه حلقه منتقدان هندوستان  (FCCI) و جایزه‌ هیئت داوران بخش CIFEJ به فیلم «اینجا روستای من» تعلق گرفت.

 انیمیشن کوتاه «این سو، ان سو» به کارگردانی لیدا فضلی نیز توانست جایزه‌ی بهترین فیلمنامه‌ی انیمیشن را از بخش مسابقه‌ فیلم‌های کوتاه و همچنین جایزه‌ی بهترین فیلم از نگاه داوران جوان این جشنواره را دریافت کند.

همچنین محسن چینی‌فروشان به عنوان داور بخش بین الملل سیفژ در این رویداد حضور داشت و رسول صدرعاملی نیز کارگاه آموزش فیلمسازی برای گروه سنی ۱۴ تا ۲۰ سال برگزار کرد.

 پنجمین  جشنواره‌ی کودک و نوجوان (SIFFCY) از تاریخ ۹ الی ۱۳ دسامبر (۱۸ الی ۲۲ آذرماه) در کشور هندوستان و در شهر دهلی‌نو برگزار شد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY