ایران، «قهرمانِ» اصغر فرهادی را به اسکار معرفی کرد
بازديد : iconدسته: اخبار

«قهرمان» ساخته اصغر فرهادی، نماینده ایران در مراسم اسکار ۲۰۲۲ شد. این فیلم، پیش از این موفق به دریافت جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره کن شده بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار  ۲۰۲۲، فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی را به عنوان نماینده کشورمان در این رویداد سینمایی، انتخاب کرد.

رائد فریدزاده، دبیر و سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار گفت: «کار این هیات با توجه به تغییر قوانین اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان و تغییر مهلت زمانی شرکت در دوره‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کووید۱۹، با بررسی ۴۴ فیلم اکران شده ایرانی آغاز شد و سپس اعضای هیات انتخاب، به یک فهرست متشکل از ۳ فیلم رسیدند.»

به گفته فریدزاده، در ادامه بررسی‌های خود، هیات معرفی نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار با بازخوانی مقررات به بازبینی و بررسی تخصصی فیلم‌ها پرداختند و پس از رای‌گیری و تجمیع نظرات، از میان ۳ فیلم «دشت خاموش»، «بندربند»  و «قهرمان»، «قهرمانِ» اصغر فرهادی، به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد و با امضای اعضای این هیات، به عنوان نماینده سینمای ایران به مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ معرفی خواهد شد.»

هیات معرفی فیلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی اسکار ۲۰۲۲، از هنرمندان پیشنهادی خانه سینما، شامل محمدعلی نجفی (کارگردان و رئیس هیات مدیره خانه سینما)، پریوش نظریه (بازیگر)، مهدی سجاده‌چی (فیلمنامه‌نویس)، محمدمهدی عسگرپور (کارگردان و دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر)، شادمهر راستین (فیلمنامه‌نویس)، فریدون جیرانی (فیلمنامه‌نویس و کارگردان)، رسول صدرعاملی (تهیه‌کننده و کارگردان)، رامین حیدری فاروقی (کارگردان)  و رائد فریدزاده (دبیر شورای بین‌الملل ومعاون بین‌الملل بنیاد سینمایی فارابی) تشکیل شده بود.

«قهرمان» به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی، با بازی امیر جدیدی، محسن تنابنده، سارینا فرهادی، فرشته صدرعرفایی و …، در شیراز فیلمبرداری شده است. این فیلم قرار است از ۵ آبان در سینماهای ایران به نمایش درآید.

تازه‌ترین فیلمِ اصغر فرهادی، برای نخستین بار در جشنواره فیلم کن ۲۰۲۱ به نمایش درآمده و موفق به دریافت جایزه بزرگ هیات داوران این جشنواره شده بود.

ایران، «قهرمانِ» اصغر فرهادی را به اسکار معرفی کرد

۵۷۵۷


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY