تشویق ۹ دقیقه‌ای «گزارش فرانسویِ» وس اندرسون در جشنواره کن
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

فیلم سینمایی «گزارش فرانسوی» ساخته وس اندرسون در جشنواره کن اکران شد و مورد تشویق ایستاده حاضران قرار گرفت.

به گزارش ورایتی، فیلم دو ساعته «گزارش فرانسوی» به کارگردانی وس اندرسون، تاکنون یکی از طولانی‌ترین تشویق‌های جشنواره کن هفتاد و چهارم را به خود اختصاص داده است.

تشویق ایستاده وس اندرسون و عوامل این فیلم، ۹ دقیقه به طول انجامید! از بازیگران این فیلم می‌توان به بیل موری، تیموتی شالامی، آدرین برودی، اوون ویلسون تیلدا سوئینتون، استیفان پارک و بنسیو دل تورو اشاره کرد.

البته یکی از عوامل فیلم نتوانست با دیگران بازیگران همراه شود. این بازیگر لئا سیدو بود که بعد از مثبت شدن آزمایش کرونا به قرنطینه رفت و به همین دلیل نتوانست در نخستین نمایش این فیلم حضور پیدا کند.

فیلم سینمایی «گزارش فرانسوی» در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی سرچ لایت خریداری شد و قرار بود در جشنواره کن ۲۰۲۰ نمایش داده شود. اما شیوع پاندمی کرونا منجر به لغو این رویداد شد و اکران فیلم هم به همین دلیل عقب افتاد.

فیلم سینمایی «آنفولانزای پدرو» دیگر اثری بود که در روز هفتم جشنواره کن اکران شد. کریل سربرنیکوف کارگردان این فیلم است که در سال ۲۰۲۰ برای پرونده اختلاس به سه سال حبس تعلیقی و جریمه نقدی محکوم شده و به همین دلیل حق خروج از کشور روسیه و حضور در هفتاد و چهارمین دوره جشنواره فیلم کن را نداشته است. عوامل این فیلم به صورت نمادین یک صندلی برای سربرنیکوف در سالن نمایش فیلم رزرو کرده بودند.

این دومین باری است که این کارگردان ۵۱ ساله روسی نمی‌تواند در جشنواره کن حضور پیدا کند. او در سال ۲۰۱۸ نیز به دلیل حصر خانگی حضور در اکران فیلم سینمایی «لتو» را از دست داد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY