جایزه شعر فوروارد ۲۰۱۹ برندگانش را شناخت
بازديد : iconدسته: ادبیات

با معرفی برندگان جایزه شعر فوروارد برندگان آن در سه بخش شناخته شدند.

مهربه نقل از سایت جایزه: جایزه معتبر شعر فوروارد ۲۰۱۹ برندگان خود را در سه بخش معرفی کرد.

فیونا بنسون ‌شاعری از ‌ویلتشایر به عنوان شاعر برنده بخش بهترین مجموعه شعر جوایز فوروارد ۲۰۱۹ انتخاب شد تا جایزه ۱۰ هزار پوندی این بخش را از آن خود کند.

وی برای مجموعه شعر «سرگیجه و روح» که ششمین مجموعه شعری است که منتشر کرده، این جایزه را از آن خود کرد.

سال ۲۰۱۸ بنسون نامزد دریافت جایزه فوروارد در بخش بهترین تک‌شعر و سال ۲۰۱۵ نامزد بخش بهترین مجموعه شعر نخست شده بود.

در بخش جایزه شعر فیلیکس دنیس که به بهترین مجموعه شعر نخست یک شاعر اهدا می‌شود نیز استیون سکستون برای مجموعه‌ای با عنوان «اگر همه جهان و عشق جوان بودند» به عنوان برنده ۵ هزار پوندی این بخش انتخاب شد.

در بخش بهترین تک شعر نیز پروانه فیاض جایزه هزار پوندی این بخش را برای سرودن شعری با عنوان «چهل نام» از آن خود کرد.

در مراسمی که شب پیش برگزار شد مهمترین جایزه شعر بریتانیا در مراسمی با حضور شهیده بری به برندگان اهدا شد. بری ریاست گروه داوران متشکل از شاعران تارا برگین، اندرو مک‌میلان، کارول رومینز و نیز جیمی اندروز ریس بخش فرهنگ و یادگیری کتابخانه بریتیش را برعهده داشت.

این سه برنده از میان ۱۵ فینالیست برای ۳ جایزه انتخاب شدند.

در بخش بهترین مجموعه شعری نئال کمپبل برای «‌شبانه»‌، ایلیا کامینسکی برای «‌جمهوری ناشنوا»،‌ ویدیان راوینتیران برای «یک میلیون گلبرگ اینجا بودن» و هلن توکی ‌برای «شهر رهسپاران» در کنار ‌بنسون به عنوان فینالیست انتخاب شده بودند.

در بخش بهترین مجموعه شعر نخست یک شاعر نیز ریموند آنتروباس برای  «‌پایداری»، جی برنارد ‌برای «موج خروشان»،‌ دیوید کین برای «‌خیابان حقیقت» و ایزابل گالیمور برای «دیگر مورد مهم» دیگر فینالیست‌های این بخش بودند.

رقبای پروانه فیاض شاعر افغان نیز شامل لیز بری برای شعر «پارک هایبوری»، مری جین چان برای «پنجره»، جاناتان ادواردز برای«پل» و هولی پستر برای شعری با عنوان «زمان‌بندی خنده‌دار» بودند.

جایزه فوروارد با حمایت «بوک‌مارک» از سال ۱۹۹۱ شروع به کار کرد. این جایزه شامل شعرهایی که به زبان انگلیسی در بریتانیا و ایرلند منتشر شده باشند، می‌شود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY