جشنواره فیلم برلین مجازی برگزار می‌شود؟
بازديد : iconدسته: سینما

برلیناله که امید داشت بتواند در سال ۲۰۲۱ به صورت حضوری برگزار شود به دنبال قرنطینه جدید شهر برلین برای شیوع کرونا، با تغییرات اساسی در جشنواره روبه رو شده است.

مهر نوشت: انتظار می‌رود جشنواره فیلم برلین همین روزها اعلام کند که دوره ۷۱ خود را عقب می‌اندازد و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. تاریخ از پیش اعلام شده برای برلیناله ۲۰۲۱ از ۱۱ تا ۲۱ فوریه (۲۳ بهمن تا ۳ اسفند) است.

افزایش نرخ ابتلا به کووید ۱۹ در هفته‌های اخیر موجب شده این حدس و گمان ایجاد شود که برلین مجبور می‌شود تاریخش را به تعویق بیندازد و در عین حال این دوره را مجازی برگزار کند.

از روز چهارشنبه (دیروز) آلمان به یک قرنطینه کامل فرو رفت و همه مدرسه‌ها و مغازه‌های غیرضروری تعطیل شدند.

منابع نزدیک به مسئولان جشنواره می‌گویند این جشنواره دو هفته به تعویق می‌افتد و اوایل مارس به صورت آنلاین برگزار می‌شود. بازار فیلم اروپا نیز که به صورت موازی برلیناله پیش می‌رود انتظار می‌رود همین روند را دنبال کند.

بازار فیلم اروپا پیشتر اعلام کرده بود به صورت آنلاین برگزار می‌شود ولی امیدوار است بتواند به نوعی حضور فیزیکی نیز داشته باشد و برخی از برنامه‌ها را به صورت فیزیکی برگزار کند. این امید اکنون بعید به نظر می‌رسد.

گفته شده برلین قصد دارد الگوی جشنواره کن ۳ روزه امسال را که در ماه اکتبر برگزار شد دنبال کند و به جای جشنواره عادی، بخش اصلی رقابتی را به صورت آنلاین برگزار کند و یک جشنواره کوچک نیز برای نمایش فیلم‌های برتر در تابستان شکل دهد.

از این احتمال که جشنواره به ماه آوریل منتقل شود و به صورت فیزیکی برگزار شود هم صحبت می‌شود اما همه اینها به عدم اطمینان درمورد روند ابتلا به ویروس کرونا بستگی دارد و معلوم نیست قرنطینه جدید آلمان در کنترل بیماری تا چه حد موفق ظاهر شود و به همین دولت که تامین کننده بخش مهمی از هزینه‌های جشنواره است با این تصمیم موافق نیست.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY