حکم دادگاه آمریکایی علیه سایت‌های دانلود کتاب الکترونیک
بازديد : iconدسته: اخبار

ناشران بزرگی مثل پنگوئن و انتشارات آمازون دادخواستی علیه سایت‌های دانلود کتاب‌های الکترونیک به دادگاه آمریکایی ارائه کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشرزویکلی، یک قاضی فدرال ایالتی در واشنگتن در واکنش به دادخواست بسیاری از ناشران و تولیدکنندگان کتاب الکترونیک در آمریکا حکمی مبنی بر پیگرد قانونی سایت‌ها و کتابخانه‌های متخلف برای ارائه غیرقانونی کتاب‌های الکترونیک به مشتری‌های خود صادر کرده است. ناشران بزرگی مثل پنگوئن و انتشارات آمازون دادخواستی علیه سایت‌های دانلود کتاب‌های الکترونیک به دادگاه آمریکایی ارائه کرده بودند.

به گفته ناشران آمریکایی چندین سایت تحت عنوان پروژه کتابخانه کیس (KISS) به صورت غیرقانونی کتاب‌های الکترونیک تولید شده توسط ناشران آمریکایی را برای دانلود در اختیار کاربران خود می‌گذارند که گفته می‌شود این سایت‌ها از کشورهای مختلف از جمله اوکراین اداره می‌شوند.

در دادخواست ناشران آمریکایی که به امضای بسیاری از نویسندگان پرفروش کتاب‌های الکترونیک نیز رسیده است، آمده است: بسیاری از این سایت‌ها و حتی کتابخانه‌های عمومی به صورت رایگان کتاب‌های الکترونیک جدید را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

«مارشا جی. پکمن» قاضی ارشد دادگاه فدرال واشنگتن در واکنش به این دادخواست حکمی ۱۰ صفحه‌ای علیه هرگونه اقدام برای ارائه کتاب‌های الکترونیک بدون مجوز ناشر توسط هرگونه سایت داخلی و خارجی را صادر کرده است و ضمن مسدود کردن دارایی این سایت‌ها گردانندگان آن نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

فعلاً تنها حساب‌های بانکی این سایت‌ها مسدود شده است ولی هنوز هویت گردانندگان آن مشخص نشده است. قاضی پکمن می‌گوید: حکم دادگاه واشنگتن برای تمام سایت‌ها و کتابخانه‌های خاطی از این دستور قابل اجراست.
  کد مطلب : ۲۹۵۴۲۵


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY