درهای سینماهای هنگ‌کنگ باز خواهند شد
بازديد : iconدسته: اخبار

ایرنا نوشت: با فروکش کردن موج سوم شیوع کرونا در هنگ‌کنگ، سینماهای این منطقه از فردا (جمعه ۷ شهریور) بازگشایی می‌شوند.

به گزارش مجله اسکرین دیلی، سینماهای هنگ‌کنگ با پشت سر گذاشتن دومین مرحله از تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا، جمعه این هفته با نمایش فیلم‌هایی چون «نامتعادل» با بازی راسل کرو و «شبه جزیره» ساخت کشور کُره، فعالیت خود را از سر می‌گیرند. انیمیشن‌های «به‌پیش» و «وقتی هیتلر خرگوش صورتی را دزدید» ساخت دیزنی که قبل از مرحله دوم تعطیلی‌ها روی پرده بودند نیز در فهرست اکران این هفته سینماهای هنگ‌کنگ قرار دارند.   

علاوه بر فیلم‌های ساخت هنگ‌کنگ از جمله «فراتر از رویا» (Beyond The Dream) و «شاهزاده ادوارد من» (My Prince Edward)، بلیت فیلم «آخرین امپراطور» (۱۹۷۸) ساخته برناردو برتولوچی نیز در پلتفرم‌های خرید برخط به فروش گذاشته شده است. با این حال فعلا از نمایش «انگاشته» کریستوفر نولان که خبر اکرانش سینمادوستان جهان را به هیجان آورده است، در این منطقه خودمختار خبری نیست.   

سینماهای هنگ‌کنگ پس از بازگشایی همچنان مشمول قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی خواهند بود به این معنا که چیدمان صندلی‌ها و فروش بلیت باید به گونه‌ای باشد که تعداد تماشاگران هر سانس از نصف ظرفیت سالن تجاوز نکرده و در هر ردیف، بیش از دو صندلی متوالی اشغال نشود. همچنین، خوردن و نوشیدن در داخل سالن سینما ممنوع است و سالن‌ها بعد از هر سانس باید ضدعفونی شوند.

دولت هنگ‌کنگ روز سه‌شنبه (چهارم شهریور) مجوز بازگشایی سینماها، سالن‌های ورزشی و آرایشگاه‌ها را صادر کرد و سختگیری‌ها درباره ساعت کار رستوران‌ها را کاهش داد. به این ترتیب، سالن‌های غذاخوری که از زمان شیوع کرونا تنها تا ساعت ۶ عصر مجاز به فعالیت بودند از جمعه این هفته می‌توانند تا ۹ شب پذیرای مشتریان باشند البته به این شرط که در هر میز فقط دو نفر بنشینند.  

سینماهای هنگ‌کنگ در پی آغاز موج دوم شیوع کرونا از ۲۸ مارس تا ۹ مه (۹ فروردین تا ۲۰ اردیبهشت ۹۹) تعطیل شدند. موج سوم شیوع این ویروس از ۱۵ ژوئن (۲۵ تیر) بار دیگر سینماهای این منطقه را تعطیل کرد. قبل از آن هنگ‌کنگ کمتر از ۲ هزار مورد ابتلا داشت و آمار مرگ و میرش به چهار نفر محدود بود. از آن زمان تاکنون این آمار به ۴ هزار ۷۱۱ مورد ابتلا و ۷۸ قربانی رسیده است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY