رئیس جشنواره کن: کرونا ما را سرنگون نخواهد کرد
بازديد : iconدسته: سینما

پیر لسکیور، رئیس جشنواره فیلم کن اعلام کرد این رویداد سینمایی به اندازه کافی منابع دارد که پس از ضربه مالی در صورت لغو احتمالی‌اش به خاطر شیوع کرونا، همچنان سرپا بماند.

به گزارش فیگارو، پس از اعلام رسمی دولت فرانسه و ممنوعیت تجمعات بیش از هزار نفر در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تغییر تاریخ برگزاری هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن بار دیگر قوت گرفت. 

پیر لسکیور، رئیس جشنواره کن در مصاحبه‌ای جدید با روزنامه فرانسوی فیگارو گفت: «نسبتا به به برگزاری جشنواره در تاریخ مقرر، خوشبین و امیدوار هستیم. شاید دوره اوج شیوع ویروس کرونا تا پایان ماه مارس به پایان برسد، اما اگر چنین نشد، غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت و  جشنواره را لغو می‌کنیم.»

تاکنون نزدیک به ۱۸۰۰ نفر در فرانسه مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده‌اند و بیش از ۳۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

لسکیور همچنین درباره علت رد کردن پیشنهاد یک شرکت بیمه برای بیمه کردن جشنواره در مقابل بیماری‌های همه‌گیر نیز توضیح داد: «پیشنهاد این کمپانی بیمه ۱۲ روز پیش (قبل از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به فرانسه) به ما رسید و به طور کلی نامناسب بود و تنها تا سقف ۲.۲ میلیون دلار هزینه‌ها را پوشش می‌داد، در صورتی که بودجه برگزاری جشنواره کن ۳۶ میلیون دلار است و البته که ما این پیشنهاد را رد کردیم. جشنواره کن که با بودجه‌های دولتی و اسپانسرهای خصوصی برگزار می‌شود به اندازه کافی منابع دارد که پس از ضربه مالی در صورت لغو احتمالی کن ۲۰۲۰، همچنان سرپا بماند. وجوه اعطایی به جشنواره به ما امکان می‌دهد که تا بتوانیم یک سال را بدون درآمد سپری کنیم.»

در صورتی که جشنواره فیلم که امسال و در سایه شیوع ویروس کرونا برگزار نشود، اولین بار پس از سال ۱۹۶۸ خواهد بود که جشنواره برگزار نمی‌شود. در آن سال جمعی از سینماگران مطرح چون ژان لوک گدار، فرانسوا تروفو و کلود بری، برای همدردی با اعتراضات سراسری دانشجویی و کارگری در فرانسه به برگزاری جشنواره تاختند و در نهایت جشنواره لغو شد.

طبق اعلام پیشین، هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۲ تا ۲۳ می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود. 


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY