رسول کاهانی: «منگی» فیلم گیشه‌ای نیست
بازديد : iconدسته: سینما

رسول کاهانی، معتقد است در حال حاضر که سینماها باز شده است، آثاری چون «منگی» که فیلم گیشه نیستند، به تبلیغ در میان مخاطبان گروه هنر و تجربه و منتقدان نیاز دارند.

فیلم «منگی» به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی، این روزها در سینماهای هنروتجربه روی پرده است. این فیلم، اولین ساخته کاهانی محسوب می‌شود که به شکل پلان سکانس ساخته شده است. 

رسول کاهانی با اشاره به اینکه این فیلم برای دیده شدن، نیازمند تبلیغ در میان مخاطبان هنروتجربه و منتقدان دارد، گفت: «باید بگویم خدا را شاکرم که سینماها پس از مدت‌ها دوباره باز شده‌اند و مخاطبان سینما هرچند اندک برای دیدن فیلم‌های مختلف به سینما می‌روند.» 

کارگردان «منگی» افزود: «شیوع ویروس کرونا اتفاق‌های عجیبی را در جهان رقم زده و طبیعی است عده‌ای از رفتن به سینما ترس دارند. البته خود فیلم‌سازان هم نمی‌دانند سینما تا چه زمانی باز است.» 

او همچنین گفت: «فیلم «منگی» را برای گیشه نساخته‌ام و با تلاش یک جمع ۳۰ نفری تولید شده است. این فیلم، بازیگر چهره ندارد، اگرچه این موضوع یک نقطه قوت در فیلم من نیست اما نقطه ضعف هم نیست و من از مخاطبان می‌خواهم در این روزها دیدن این فیلم را از دست ندهند.» 

فیلم «منگی» به شیوه‌ پلان-سکانس و بدون هیچ‌گونه تقطیع نم، فیلم‌برداری شده است و تجربه‌ای نو از لحاظ شکست زمان به آینده، گذشته و حال است که ۸۲ دقیقه زمان دارد.

نسرین درخشان‌زاده، مهدی ضیاچمنی، داریوش رشادت، سرور پیروانی، بهزاد آقاجانی و محمود یاوری بازیگران اصلی این فیلم به تهیه‌کنندگی عباس اکبری هستند.

در خلاصه داستان «منگی» آمده است: «یکی الان از این در بیاد تو فکر می‌کنه من شرخرم!»


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY