رونمایی از غول داستان جدید رولینگ/ ۱۸هزار نقاشی ارسال شده برای نویسنده هری‌پاتر
بازديد : iconدسته: ادبیات

داستان جدید رولینگ با عنوان «ایکاباگ» در یک سرزمین خیالی اتفاق می‌افتد که هرچند ربطی به داستان‌های هری‌پاتر ندارد ولی قالب داستان‌های علمی تخیلی کودکان دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بی‌بی‌سی، جی.‌کی. رولینگ نویسنده مشهور انگلیسی و صاحب داستان هری‌پاتر و مدرسه جادوگری به تازگی روی کتاب داستانی در حوزه کودکان کار می‌کند که واکنش‌های بسیاری در محافل ادبی ایجاد کرده است. رولینگ کتابش را به صورت رایگان در اینترنت منتشر کرد تا کودکان و نوجوانان در قرنطینه بتوانند به صورت رایگان آن را بخوانند. داستان جدید با عنوان «ایکاباگ» در یک سرزمین خیالی اتفاق می‌افتد که هرچند ربطی به داستان‌های هری‌پاتر ندارد ولی قالب داستان‌های علمی تخیلی کودکان دارد. بسیاری از کارشناسان ادبی اعتقاد دارند رولینگ با نوشتن این داستان به همان کاری برگشته که در آن موفق بوده است.

رولینگ با داشتن ثروتی نزدیک به یک میلیارد دلار پردرآمدترین نویسنده حال حاضر جهان است و هرچند کتاب‌هایش برای بزرگسالان نیز فروش خوبی داشتند ولی بیشتر او را به عنوان نویسنده کودکان می‌شناسند و تقریباً بیشتر این ثروت را از طریق فروش کتاب‌های کودک کسب کرده است. حالا او کتابی جدید برای کودکان نوشته و قالب سریالی برای انتشار رایگان در اینترنت انتخاب کرده است.

درخواست رولینگ از طرفدارانش؟
رولینگ چند ماه پیش در سایت این داستان مسابقه‌ای برای انتخاب نقاشی‌ها ارسال شده توسط کودکان و نوجوانان را اعلام کرده بود و از طرفدارانش خواسته است که شخصیت‌های داستان را برایش نقاشی کنند. رولینگ گفته بود کتابش را ماه نوامبر چاپ می‌کند و حالا برنده بهترین نقاشی ارسالی را اعلام کرده است.

رولینگ در شبکه اجتماعی توئیتر نیز هشتگ #TheIckabog را برای گذاشتن نقاشی‌ها منتشر کرده است. او اولین نقاشی کشیده شده از ایکاباگ را در سایتش منتشر کرده است. بر اساس این گزارش «اویلین» ۹ساله از بریستول برای شخصیت اصلی داستان یعنی غول داستان انتخاب شده است. ناشر کتاب رولینگ می‌گویند از میان ۱۸هزار نقاشی ارسالی برای سایت از کشورهای مختلف ۳۴ نقاشی برای چاپ در کتاب انتخاب شده است.

ایکاباگ درباره چیست؟
داستان جدید رولینگ به هیچ وجه در دنیای هری‌پاتر و به طور کلی جادوگری اتفاق نمی‌افتد و برای روایت آن قالبی متفاوت از داستان‌های قبلی انتخاب شده است. کتاب جدید رولینگ دنیایی به تصویر کشیده شده است که ماجراهای آن در قلمرو پادشاهی به نام شاه فرد بی‌باک اتفاق می‌افتد. در این دنیای خیالی موجودی ترسناک به نام ایکاباگ وجود دارد که گفته می‌شود که غذایش کودکان هستند. خانواده شاه فرد قرن‌ها در کشور کورنوکوپیا سلطنت کرده و حالا با این هیولا روبرو هستند.

داستان‌های رایگان رولینگ کجا منتشر می‌شوند؟
رولینگ برای مطالعه رایگان داستان جدیدش که تا کنون هشت فصل از آن را منتشر کرده است سایتی راه‌اندازی کرده است (www.theickabog.com) برای همه در دسترس است. رولینگ گفته تمام فصل‌ها تا پایان سال روی سایت بارگذاری خواهند شد و کتاب آن نیز در نوامبر سال جاری منتشر خواهد شد. عناوین فصل‌های منتتشر شده به شرح زیر است:

فصل اول: شاه فرد بی‌باک
فصل دوم: ایکاباگ
فصل سوم: مرگ یک خیاط زنانه
فصل چهارم: خانه ساکت
فصل پنجم: دیزی دوتیل
فصل ششم: جنگ در حیاط
فصل هفتم: لرد اسپیتل داستان می‌گوید
فصل هشتم: روز دادخواست


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY