سردیس ۴ هنرمند موسیقی در تهران نصب خواهد شد
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

بر اساس مصوبه شورای نام‌گذاری شهر تهران، یک سردیس به نام ابراهیم قنبری‌مهر و سه نیم چهره دیواری بنام سه استاد موسیقی از جمله غلامحسین بنان، پرویز یاحقی و هوشنگ ظریف در تهران نصب می‌شود.

فاضل جمشیدی، خواننده آواز ایرانی، از مشارکت بخشی از هنردوستان با سازمان زیباسازی شهر تهران در راستای طراحی، ساخت و نصب چهار سردیس و نیم چهره در شهر تهران خبر داد.

جمشیدی افزود: «براساس مصوبه شورای نام‌گذاری شهر تهران، یک سردیس به نام ابراهیم قنبری مهر (سازنده ساز) که قبلا بوستان شقایق سعادت‌آباد به نام او شده بود، در محوطه این بوستان نصب خواهد شد. همچنین سه نیم چهره دیواری بنام اساتید بزرگ موسیقی غلامحسین بنان، پرویز یاحقی و هوشنگ ظریف در ابتدای دو خیابان در کنار موزه موسیقی ایران و یک خیابان در منطقه ظفر دستگردی نصب خواهد شد.»

او ادامه داد: «با عنایت به زمان کم باقیمانده تا پایان فعالیت شورای شهر فعلی و احتمالا دیگر مسوولان شهری، با پشتیبانی اداری خانه موسیقی و موافقت زیباسازی تهران، به این کار سرعت بیشتری دادیم و روز ۱۰ مرداد، روز تولد استاد قنبری مهر، سردیس ایشان در بوستان شقایق مهر با حضور مسئولان و هنرمندان نصب خواهد شد. همچنین تا پایان شهریور نیز نیم چهره سه استاد دیگر نصب می‌شود.»


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY