سزار فرانسه، برگزیدگانش را معرفی کرد
بازديد : iconدسته: ادبیات

جایزه سزار که به اسکار کشور فرانسه معروف است، درام کمدی «Bye Bye Morons» را به عنوان بهترین فیلم برگزید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «Bye Bye Morons» به کارگردانی آلبرت دوپنتل در چهل و ششمین دوره از جوایز سزار هفت جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم و بهترین کارگردان را دریافت کرد. این رویداد در تاریخ ۱۲ مارس به صورت حضوری و با رعایت فاصله اجتماعی در سالن المپیا در پاریس برگزار شد. در این رویداد فقط نامزدها حضور داشتند.

فیلم «Bye Bye Morons» جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای نیکولاس مایر، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی، فیلمبرداری و طراحی صحنه را دریافت کرد. همچنین جایزه‌ای با رای دانش آموزان دبیرستان به این فیلم داده شد.

در این فیلم که در ژانر کمدی سیاه ساخته شده، ویژینی افیرا به عنوان زنی که به شدت بیمار است، نقش‌آفرینی و تلاش می‌کند به کمک مردی که خودش هم مشکلاتی دارد، دختر گمشده‌اش را پیدا کند. از ستارگان این فیلم افیرا، دوپوتنل و نیکولاس ماریه، به ترتیب در بخش‌های بهترین بازیگر زن، بهترین بازیگر نقش اصلی و نقش مکمل مرد، نامزد شده بودند. جایزه بهترین بازیگر مرد به سامی بواجیلا برای فیلم «یک پسر» رسید و لارا کالامی هم جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

امسال اولین دوره جوایز سزار بود که تحت مدیریت جدید برگزار شد و در زمینه تعداد برندگان سیاه‌پوست، رکورد شکنی کرد. در تاریخ جوایز سزار، تعداد انگشت‌شماری از فیلمسازهای سیاه‌پوست موفق به کسب جایزه از این رویداد شده‌اند.

فیلم سینمایی «دو نفر از ما» که نماینده فرانسه در اسکار است و به لیست ۱۵ تایی نامزدهای اولیه بخش بین‌المللی اسکار راه یافته است، جایزه بهترین فیلم اولی را دریافت کرد.

در این رویداد، فیلم سینمایی «یک دور دیگر» به کارگردانی تومان وینتربرگ جایزه بهترین فیلم خارجی زبان را دریافت کرد. این فیلم از عناوین اصلی برای حضور در جشنواره فیلم کن بود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY