سوزانا هانول ناشر ۵۲ ساله‌ پاریس ریویو درگذشت
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

سوزانا هانول

به نقل از نیویورک‌ تایمز، سوزانا هانول، ناشري که سه دهه در حلقه‌های مختلف ادبی از جمله پاریس ریویو فعالیت کرد از دنیا رفت و علاقه‌مندان به دنیای ادبیات و کتاب را شوکه کرد.آنتونیو ویس، شوهر سوزانا هانول دلیل مرگ سوزانا را سرطان اعلام کرد.سوزانا هانول در دهه ۱۹۸۰ میلادی به عنوان کارآموز بخش ویراستاری مشغول به کار شد و در طول ۳۰ سال پس از آن به این همکاری ادامه داد. خانم هانوِل در سال ۲۰۱۵ به عنوان ناشر پاریس ریویو انتخاب شد.

 مونا سیمپسون، داستان‌نویس و یکی از اعضای هیئت‌مدیره‌یِ پاریس ریویو می‌گوید هانوِل بهترین ناشری است که تاکنون پاریس ریویو به خود دیده است: «سوزانا به پتانسیل‌های یک مجله ادبی اهمیت زیادی می‌داد.

پاریس ریویو بهترین مجله ادبی دنیا است و سوزانا تنها کسی بود که موفق شد کارمندان بخش‌های مختلف این مجله را با هم متحد کند که نه تنها با هم همکاری کنند بلکه اوقات خوبی در کنار هم داشته باشند.»

تری مک‌دونال، یکی از رؤسای سابق هیئت‌مدیره معتقد است خانم هانوِل کسی بود که از اصالت پاریس ریویو محافظت کرد؛ کاری که پیش از او فقط آقای پلیمپتون در سال ۱۹۵۳ انجام داد.

هانول کاشف استعدادهای جدید بود و تأثیر زیادی بر دنیای ادبی گذاشت. مک‌دونال می‌گوید: «هانوِل اشتیاق زیادی برای ادبیات و زندگی در کنار ادبیات داشت و کارهایش را با خوشبینی انجام می‌داد.»

سوزانا هانول در سال ۱۹۶۶ در بوستون به دنیا آمد. پدرش سرمایه‌دار، کارمند بانک، و کارآفرین و مادرش نویسنده بود. خانواده پس از به دنیا آمدن سوزانا به پاریس نقل مکان کردند. سوزانا هانول مدرک کارشناسی زبان انگلیسی از دانشگاه هاروارد گرفت.

در جوانی به عنوان ویراستار پاریس ریویو انتخاب شد و داستان کوتاه و مقاله‌ها را ویرایش می‌کرد. هانوِل در سال ۱۹۹۰ در گردآوری دایرة المعارف پاریس ریویو همکاری کرد و به انتشار مصاحبه نویسندگان معروفی چون کازوئو ایشی‌گورو، هی متیوز، و امانوئل کِرر کمک کرد.

خانم هانول سال گذشته نشان افتخار کشور فرانسه را برای خدمات ارزشمندش به فرهنگ و ادب دریافت کرد.


کمپین کتابخانه خوبiconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY