«شبکه اجتماعی» بهترین فیلم دهه گذشته از دید تارانتینو
بازديد : iconدسته: سینما

«کوئنتین تارانتینو» کارگردان نام‌آشنای آمریکایی، فیلم «شبکه اجتماعی» به کارگردانی دیوید فینچر را به عنوان بهترین فیلم سینمایی دهه گذشته معرفی کرد.

ایرنا به گزارش گاردین، کارگردان فیلم داستان عامه ‌پسند (Pulp Fiction) در گفت‌وگو با مجله پریمیر گفت که فیلم شبکه اجتماعی با موضوع شکل‌گیری پلتفرم فیس‌بوک و با بازی جسی آیزنبرگ در نقش مارک زاکربرگ، بدون تردید انتخاب اول او برای عنوان بهترین فیلم دهه گذشته است زیرا بهترین است و همه رقبا را پشت سر می‌گذارد.

فیلم شبکه اجتماعی به کارگردانی دیوید فینچر که در سال ۲۰۱۰ اکران شد، از ۸ جایزه اسکار که نامزد دریافت آن شده بود، ۳ جایزه را از آن خود کرد و در نهایت رقابت برای دریافت جایزه بهترین فیلم را به سخنرانی پادشاه (The King’s Speech) واگذار کرد.

این فیلمدر فهرست بهترین فیلم‌های دهه گذشته به روایت روزنامه گاردین، در جایگاه پنجاه و چهارم قرار دارد.

تارانتینوی ۵۷ ساله یکی از طرفداران فینچر است که قبلا از باشگاه مبارزه (Fight Club) وی نیز به عنوان بهترین فیلم ساخته شده از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۹ نام برده بود.

این کارگردان آمریکایی همچنین از دانکرک (Dunkirk)کریستوفر نولان به عنوان دومین فیلم منتخب خود در دهه گذشته نام برد و فیلم ترسناک خزش (Crawl) را به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۹ معرفی کرد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY