عکس | تبلیغ ماسک در متروی لندن به شیوه بنکسی
بازديد : iconدسته: اخبار

به دنبال آن که دولت انگلیس از اجباری شدن استفاده از ماسک در فروشگاه‌های این کشور خبر داد، بنکسی هنرمند نام‌آشنای خیابانی ویدئویی را از اثر جدید خود منتشر کرد که برای تشویق مردم به پوشیدن ماسک در متروی لندن کشیده است.

ایرنا: بنکسی هنرمند پرآوازه خیابانی که تاکنون هویتش افشا نشده روز گذشته ویدئویی را از فرآیند خلق جدیدترین اثر خود در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد. وی در این ویدئو در حالی که لباس محافظتی به تن دارد در یکی از واگن‌های مترو لندن به کمک موش‌هایی که این روزها به عنوان امضای او شناخته می‌شوند، دیوارنگاره‌ای در تشویق مردم به استفاده از ماسک می‌کشد.

یکی از موش‌ها از ماسک به عنوان چتر نجات استفاده کرده و دیگری با استفاده از اسپری ضدعفونی کننده نام بنکسی را روی واگن حک می‌کند. یکی از موش‌ها که ماسک نزده نیز در حال عطسه کردن است؛ بنکسی با استفاده از رنگ سبز-آبی روشن قطرات تنفسی خارج شده از دهان این موش را به تصویر کشیده تا اهمیت استفاده از ماسک را برای جلوگیری از انتشار و گسترش ویروس کرونا نشان دهد.

این اولین بار نیست که این هنرمند انگلیسی در واکنش به همه‌گیری کرونا اثری خلق می‌کند. وی در ماه آوریل در اوج سختگیری‌های قرنطینه‌ای تصویری از اثر جدید خود منتشر کرد که به دلیل محدودیت‌های ناشی از خانه‌نشینی در دستشویی منزلش کشیده بود. در ماه مه نیز اثری را در قدردانی از کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند، به یک بیمارستان در انگلستان اهدا کرد.   


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY