فیلمساز ترکیه‌ای: هنوز ته‌مانده امیدی در من هست که نجات پیدا کنیم
بازديد : iconدسته: سینما

سمیح کاپلان اوغلو فیلمساز سینمای ترکیه که فیلم «گندم» به کارگردانی او امروز ۱۵ اسفندماه یک نمایش ویژه در سالن اصلی پردیس تئاتر و موسیقی باغ کتاب دارد، به همین مناسبت پیامی را به جشنواره «هنر زنده است» ارسال کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن پیام «سمیح کاپلان اوغلو» به شرح زیر است:

«دوستان عزیز!
کاش این امکان را داشتم که در کنارتان بودم و می‌توانستیم رو در رو این گفتگو را انجام بدهیم اما افسوس که در روزگاری هستیم که باید از هم دوری کنیم. امروز به‌دلیل کرونا از همدیگر دوریم اما در آینده دلایل بیشتری خواهیم داشت که بیش از این، از هم دوری کنیم. حتی دوری از یاران و دوستان بسیار نزدیک‌مان.

من نوشتن «گندم» را در سال ۲۰۱۱ آغاز کردم و در سال ۲۰۱۳ به‌دنبال مکان‌هایی بودم تا فیلمبرداری را شروع بکنم. آن زمان چنین تصور می‌کردم که نابودی اقلیم‌های سبز در آینده دور صورت می‌گیرد اما دردمندانه می‌گویم که آن اتفاق بسیار زودتر از تصور من رخ داد. ما در حال کشتن و نابودی سیاره‌ای هستیم که حیات ما وابسته به آن است. جنگ‌ها، مهاجرت‌ها و نابودی مراتع و جنگل‌ها و در این روزها بیماری همه گیر کرونا، دست به دست هم داده‌اند و تا نابودی سیاره‌مان را ممکن سازند. ای دریغا که چنین کرده‌ایم و چنین مصیبتی را به‌چشم خود دیده‌ایم. با این وجود هنوز ته مانده امیدی در من هست که نجات پیدا کنیم. به امید دیدارتان.»


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY