مشتری‌های کتاب در محوطه باز کتابفروشی دست دوم
بازديد : iconدسته: اخبار


کتابفروشی وجود دارد که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین کتابفروشی‌های دارای کتاب‌های دست دوم در کشور آمریکا محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ، در شهر بوستون کتابفروشی وجود دارد که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین کتابفروشی‌های دارای کتاب‌های دست دوم در کشور آمریکا محسوب می‌شود و در اصل تمام کتاب‌های این کتابفروشی دست دوم هستند و با همین عنوان در شهر مشهور است. کتابفروشی براتل (brattlebookshop) در سال ۱۸۲۵ تاسیس شد ولی از سال ۱۹۴۹ تنها به فروش کتاب‌های دست دوم مشغول است که از این سال تحت مدیریت «کن گلاس» و خانواده‌اش قرار دارد. خانواده گلاس می‌گویند این کتابفروشی در حال حاضر ۲۵۰هزار نسخه کتاب دست دوم دارد که در نوع خود بزرگترین است.

یکی از خصوصیات و ویژگی‌های این کتابفروشی فعالیت در بیرون از محوطه کتاب‌فروشی است تا احساس راحتی به مشتری‌ها برای انتخاب و خرید کتاب داده شود. کتابفروشی در سه طبقه در جنوب شهر بوستون فعالیت می‌کند ولی خود خانواده گلاس می‌گویند محوطه بیرونی این فروشگاه قلب کتابفروشی است و بیشترین ازدحام در آنجاست.

گلاس که سابق بر این مدیر بخش نیوانگلند اتحادیه کتابفروشان آمریکا بود، می‌گوید در این کتابفروشی تمرکز اصلی روی فروش کتاب در محوطه باز است و مشتری‌ها نیز به خصوص در دوره کرونا ترجیح می‌دهند از این محوطه برای خرید کتاب استفاده کنند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY