معرفی نامزدهای نهایی جایزه «‌گلد اسمیت»‌
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «گلد اسمیت»‌ درحالی اعلام شد که نام «لوسی المان»‌ نویسنده رمان هزارصفحه‌ای «اردک‌ها، نیوبری‌پورت»‌ نیز در آن به چشم می‌خورد.

به گزارش ایسنا به نقل از بوکسلر،‌ پس از آن که «المان» برای نگارش رمان هزارصفحه‌ای که تنها شامل یک جمله می‌شود به عنوان یکی از نامزدهای جایزه بوکر امسال معرفی شد، حالا نام این نویسنده در بین نامزدهایی که برای جایزه ۱۰ هزار پوندی «گلد اسمیت» ‌با یکدیگر به رقابت می‌پردازند نیز به چشم می‌خورد.

«اردک‌ها، نیوبری‌پورت» در مجوع شامل ۴۲۶هزار و ۱۰۰ واژه در قالب یک جمله و بدون نقطه و پاراگراف‌بندی است و به خوانندگان در چند بخش فرصت تنفس کوتاهی از مونولوگ درونی شخصیت اول داستان داده می‌شود و به موازات آن یک داستان موازی از زبان یک شیر کوهی روایت می‌شود. 

«امی آرنولدز» برای نگارش رمان «‌سُر خوردن یک ماهی»،‌ «مارک هادون» ‌برای «پورپویز»‌،‌ «‌دبورا لوین‌» برای «‌مردی که همه‌ چیز را دید»، «ونسا مین»‌ برای «روز خوبی است؟»‌ و «ایزابل ویدنر»‌ برای «‌ما از جواهرات خلق نشده‌ایم»‌ از دیگر نویسندگانی هستند که به فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبی «‌گلد اسمیت» که به عنوان جایزه‌ای برای داستان‌های تجربی شناخته می‌شود،‌ راه یافته‌اند.

برنده جایزه امسال در مراسمی در سیزدهم نوامبر معرفی خواهد شد. سال گذشته «رابین رابرتسون»‌ جایزه ادبی «گلد اسمیت»‌ را برای رمان «راه طولانی»‌به خانه برد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY