نامزدهای نهایی جایزه داستان علمی‌تخیلی آرتورسی.کلارک
بازديد : iconدسته: اخبار

نامزدهای نهایی سی و سومین جایزه کتاب آرتور سی.کلارک از سوی مسئولان این جایزه معتبر ادبی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از تورداتکام، نامزدهای نهایی سی و سومین جایزه کتاب آرتور سی.کلارک از سوی مسئولان این جایزه معتبر ادبی اعلام شد. مسئولان جایزه اعلام کردند امسال رکورد نامزدهای اولیه شکسته شده است.

جایزهٔ آرتور سی.کلارک جایزه‌ای است که هر سال به بهترین اثر علمی تخیلی منتشر شده در بریتانیا تعلق می‌گیرد. این جایزه را آرتور سی کلارک در سال ۱۹۸۶ بنیان نهاد و هزینهٔ آن را تقبل کرد. مبلغ جایز در سال‌های اولیه ۱۰۰۰ پوند بود، ولی از سال ۲۰۰۱ به اندازهٔ عدد سال در تقویم میلادی افزایش یافت.

امسال مسئولان برگزاری این جایزه معتبر ادبی اعلام کردند رکورد شرکت کنندگان و نامزدهای اولیه با ۱۲۴ کتاب شکسته شد. به گفته مسئولان ۴۶ کتاب از میان این تعداد کتاب‌هایی بودند که توسط نویسندگان مستقل چاپ شده بودند.

بر اساس سایت رسمی جایزه نامزدهای نهایی دریافت جایزه امسال طبق زیر اعلام شده است:

سمیوسیس نوشته سو بورک از انتشارات هارپرویاگر
تفنگ از گور برگشته نوشته یون ها لی از انتشارات سولاریس
فرانکشتاین در بغداد نوشته احمد سعداوی از انتشارات وان‌ورلد
دولت الکترونیک نوشته سیمون استالنهاگ از انتشارات سیمون‌اندشوستر
آب سرخ نوشته تید تامپسون از انتشارات اوربیت
پوست فرتوت نوشته آلیا وایتلی از انتشارات اونسونگ استوریز

به گفته تام هانتر مدیر برگزاری جایزه و رئیس هیئت داوران قرار است برنده نهایی در تاریخ ۱۷ جولای با حضور برنده سال گذشته اعلام شود. برنده امسال ۲۰۱۹ پوند جایزه نقدی دریافت خواهد کرد.

یکی از برندگان مشهور این جایزه مارگارت اتوود با رمان سرگذشت ندیمه است که توانست در سال ۱۹۸۷ این جایزه را دریافت کند. از برندگان دیگر می‌توان به دوریا راسل با رمان گنجشک در سال ۱۹۹۸ اشاره کرد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY