ثبات در بازار کتاب الکترونیک و امیدواری سازندگان کتابخوان
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

میزان فروش کتاب الکترونیک در آمریکا نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۸ حدود ۳٫۸ درصد کاهش داشته ولی به نظر می‌رسد صنعت کتاب الکترونیکی وضعیت با ثباتی را تجربه می‌کند.

ایبنا به ه نقل از گودایریدر: آخرین داده‌‌های آماری در آمریکا نشان می‌دهد در شش ماهه نخست سال جدید میلادی ناشران این کشور حدود ۴۹۳ میلیون دلار از طریق فروش کتاب الکترونیک درآمد کسب کرده‌‌اند. البته این میزان فروش نسبت به دوره مشابه در سال ۲۰۱۸ حدود ۳٫۸ درصد کاهش داشته ولی به نظر می‌رسد صنعت کتاب الکترونیکی وضعیت با ثباتی را تجربه می‌کند.

فروش کتاب صوتی ضبط شده به صورت دیجیتال با رشد ۳۳٫۸ درصدی ، به ۲۷۹ میلیون دلار رسید، در حالی که کتاب‌های صوتی سنتی ۱۸ درصد کاهش یافت و به ۱۷ میلیون دلار رسید. نرخ دانلود کتاب‌های صوتی در شش ماهه نخست با ۳۳٫۸ درصد افزایش حدود ۲۷۹ میلیون دلار نصیب ناشران کرد.

کتاب‌های صوتی ۸٫۱ درصد از کل فروش تجارت کتاب را در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داد. به طور فروش سال جدید نشان می‌دهد سهم کتاب‌های صوتی و دیجیتال نسبت به انواع چاپی در حال افزایش است که این خبر برای تولیدکنندگان کتاب‌خوان‌های الکترونیک نیز خبر خوبی است چون آنها در حال افزودن امکان گوش کردن به کتاب‌های صوتی در دستگاه‌های خود هستند.

البته شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های کتاب‌خوان تا کنون آمارهای دقیقی از میزان فروش خود اعلام نکرده‌اند ولی از داده‌های مختلف می‌توان رشد حدودی ۷۰درصد برای این دستگاه‌ها تخمین زد. بسیاری از سایت‌های فروش و نقد کتاب می‌گویند بیشتر کاربران از طریق کتابخوان الکترونیک خود در سایتها نظرات خود  را اعلام می‌کنند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY