نویسنده بتمن درگذشت
بازديد : iconدسته: سینما

«دنیس اونیل» نویسنده و ویراستار مجموعه کتاب‌های مصور بتمن در سن ۸۱ سالگی به مرگ طبیعی درگذشت.

به گزارش ایرنا به نقل از ورایتی، دنیس اونیل (Dennis O’Neil) در طول دوره فعالیت خود کتاب های مصوری چون بتمن (Batman)، کُمیک‌های کارآگاهی (Detective Comics) و بتمن: افسانه‌های شوالیه تاریکی (Batman: Legends of the Dark Knight) را نوشت و از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۰ نیز مسئولیت ویراستاری کتاب های مصور مربوط به شخصیت بتمن را برعهده داشت.

اونیل پس از تحصیل در رشته‌هایی چون ادبیات انگلیسی، نویسندگی خلاق و فلسفه، کار خود در حوزه کتاب‌های مصور را به عنوان دستیار استن‌لی در شرکت مارول کامیکس آغاز کرد و در سال ۱۹۶۸ توانست راه خود را به یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شرکت‌های نشر داستان مصور در آمریکا یعنی دی سی کامیکس باز کند. در دوره خدمت برای دی سی کامیکس، اونیل بر روی داستان‌های زن شگفت‌انگیز (Wonder Woman)، لیگ عدالت آمریکا (Justice League) و گرین ارو (Green Arrow) کار کرد و با همکاری نیل آدامز شخصیت‌هایی منفی چون رأس الغول، تالیا الغول و ریچارد دراگون را خلق کرد.

وی در سال ۱۹۸۰ به کمپانی مارول بازگشت و در آنجا داستان های مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز (The Amazing Spider-Man)، مرد آهنی (Iron Man) و دردویل (Daredevil) را نوشت.  


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY