هیئت داوران بوکر ۲۰۲۰ معرفی شدند / حضور لی چایلد در میان هیئت داوران
بازديد : iconدسته: اخبار,ادبیات

داوران جایزه بوکر سال ۲۰۲۰ مشخص شدند. نام لی چایلد، نویسنده مشهور انگلیسی در میان اعضای هیئت داوران به چشم می‌خورد.

ایبنا به نقل از بوک‌سِلر، مسئولان جایزه کتاب من بوکر انگلیس اسامی هیئت داوران این جایزه را در سال جاری اعلام کردند. جایزه کتاب من بوکر که به نام جایزه بوکر هم شناخته می‌شود یکی از معتبرترین جوایز ادبی دنیاست که هر سال به بهترین رمان انگلیسی زبان داده می‌شود.
 
بنیاد بوکر اعلام کرد لی چایلد عضوی از هیئت داوران من بوکر ۲۰۲۰ به مدیریت مارگارت بازبی خواهد بود.
 
امیلی ویلسون، نویسنده شش کتاب، سمیر رحیم، نویسنده و منتقد مجله ادبی پراسپکت، و لِم سیسای، نویسنده دیگر اعضای هیئت داوران در سال ۲۰۲۰ است.
 
طبق اعلامیه بنیاد من بوکر سال آینده جایزه به کتاب‌های داستانی اعطاء خواهد شد که بین فاصله زمانی اول اکتبر تا ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۲۰ منتشر شده باشند.
 
بازبی، رئیس هیئت داوران امسال بوکر جوان‌ترین و اولین زن ناشر سیاه‌پوست است که ریاست هیئت داوران بوکر را به عهده می‌گیرد. بازبی ناشر انتشارات آلیسون و بازبی است که در سال ۱۹۶۷ آغاز به کار کرد.
 
بازبی درباره بوکر گفت: «بیش از نیم قرن است که جایزه بوکر نوشته‌های شگفت‌انگیز و تفکربرانگیز را ارج می‌نهد. از اینکه این فرصت چالش‌برانگیز در اخیتار من قرار گرفته است مفتخر و خوشحال هستم. از اینکه قرار است با همکارن خیلی خوبی کار کنم خوشحالم.»

قرار است نامزدهای اولیه جایزه من بوکر سال ۲۰۱۹ طبق رسوم سالیان گذشته در ماه جولای اعلام شود. بنیاد من بوکر مبلغ ۵۰هزار پوند برای برنده سال آینده تعیین کرده است. برنده در تاریخ ۲۷ اکتبر اعلام خواهد شد.

در سال ۲۰۱۸ آنا برنز با رمان مرد شیرفروش و در سال ۲۰۱۹ مارگارت آتوود و برناردو اِواریستو با «وصیت‌ها» و «دختر، زن، دیگر» به طور مشترک جایزه بوکر را به دست آوردند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY