چرا بهمن فرمان‌آرا نتوانست نمایشش را روی صحنه ببرد؟
بازديد : iconدسته: تئاتر

بهمن فرمان‌آرا که سال ۱۳۹۳ نخستین تئاتر خود را به صحنه برده بود، می‌گوید بعد از شش سال به دنبال اجرای تئاتر دیگری بود که کرونا آن را به تاخیر انداخت.

بهمن فرمان‌آرا (کارگردان و فیلمنامه‌نویس) که سال ۱۳۹۳ نخستین تئاتر خود را با نام «مردی برای تمام فصول» در تالار وحدت به صحنه برد، می‌گوید بعد از شش سال به دنبال اجرای تئاتر دیگری بود که کرونا آن را به تاخیر انداخت.

فرمان‌آرا تشریح کرد: سال ۹۸ قبل از شیوع کرونا، با تهیه‌کننده‌ای برای کارگردانی یک تئاتر در تالار وحدت قرار داشتم. نمایشنامه «شیاطین» نوشته جان وایکینگ که داستان آن مربوط به یک فیلم و نمایش بزرگی درباره قرن ۱۷ ام فرانسه است که آدم‌هایی مثل ژاندارک به اتهام اینکه شیطان در آنها حلول کرده، سوزانده می‌شدند.

این کارگردان سینما، خاطرنشان کرد: همه‌چیز برای اجرای این تئاتر آماده بود اما بعد از شیوع کرونا و تعطیلی چند ماهه تئاترها، همه‌چیز طوری بهم ریخت که الان دیگر هیچ چیز مشخص نیست. چراکه همه نوبت‌های سالن اجرا هم به هم خورده و باید ببینیم که این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر.

فرمان‌آرا ضمن اظهار امیدواری مبنی بر اینکه با بهبود شرایط بتواند دومین تجربه تئاتری خود را رقم بزند، گفت: به هر ترتیب با وجود اینکه مدرسه هنر انگلستان رفتم و بعدتر در رشته سینما تحصیل کردم؛ عشق اول من همیشه سینما بوده است. البته همیشه دلم می‌خواهد تئاتر هم کار کنم ولی هر چند وقت یک بار فرصت می‌کنیم که این کار را انجام دهیم. در نهایت باید بگویم اگر برنامه‌ها هماهنگ شود، تئاتر هم کار می‌کنم.

 «مردی برای تمام فصول» به‌عنوان نخستین تجربه کارگردانی تئاتر بهمن فرمان‌آرا سال ۱۳۹۳ در تالار وحدت به صحنه رفت. نمایشی بر اساس متنی از «رابرت بولت» با ترجمه فرزانه طاهری که تهیه‌کنندگی آن به عهده خود فرمان‌آرا بود.

رضا کیانیان، سیامک صفری، سهیلا رضوی، احمد ساعتچیان، فرزین صابونی، هدایت هاشمی، امیررضا دلاوری، بهناز جعفری، علیرضا آرا، رضا مولایی، محمدرضا مالکی و بهمن فرمان‌آرا بازیگران این تئاتر بودند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY