کاهش تولید فیلم در کره جنوبی با شیوع ویروس کرونا
بازديد : iconدسته: اخبار

تولید فیلم سینمایی در کره جنوبی در دوران همه گیری کرونا کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، با اختلالی که ویروس کرونا در سفرها، تجارت و بحث مالی جهانی ایجاد کرده، در هشت ماه اول سال ۲۰۲۰ میزان تولید فیلم سینمایی در کره جنوبی کاهش یافته است.

طبق آمار و داده‌های انجمن فیلم کره جنوبی، تعداد فیلم‌های تولیدی در ژانویه تا آگوست سال گذشته، ۲۳ مورد بوده که در مدت زمان مشابه امسال به هجده رسیده است.

کره جنوبی از اولین کشور‌هایی بود که توسط ویروس کرونا آسیب دید؛ اما به نظر می‌رسد توانسته با آزمایش های گسترده و بستن مرز‌ها در کنترل این بیماری و شیوع آن موفق عمل کند. این موفقیت به چندین پروژه تولید فیلم اجازه داد که ساخت خود را از سر بگیرند. طوری که نتفلیکس در ماه آوریل گفت کره جنوبی یکی از سه کشوری است که فیلمبرداری در آن امکان پذیر است و سینما‌هایش آماده بازگشایی هستند.

فیلم سینمایی فانتزی «سرزمین عجایب» به کارگردانی کیم تای یونگ، بت بتزی گونگ یو و تانگ وی، تولید خود را از ماه آوریل آغاز کرده بود. فیلم «اعلام اضطراری» با بازی سونگ کانگ هو و لی بیونگ هم تولید خود را از ماه می‌ آغاز کرده است.

کره جنوبی روز گذشته،  ۱۲۶ مورد جدید مبتلا به کرونا گزارش کرد که به این ترتیب میزان مبتلایان آن به ۲۲ هزار و ۷۸۳ نفر می‌رسد. دولت این کشور شیوه نامه‌های رعایت فاصله را سخت‌تر و تجمعات بیش از ۵۰ نفر در فضای سر بسته و ۱۰۰ نفر در فضای سر باز را ممنوع کرده است. ترس‌های ناشی از اوج گرفتن کرونا باعث شده که جشنواره فیلم بوسان کره تاریخ شروع به کار خود را دو هفته عقب بیندازد. این جشنواره از ۲۱ تا ۳۰ اکتبر برگزار خواهد شد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY