کشف شاهکار دوره رنسانس در منزل بانوی سالمند فرانسوی
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

یک شاهکار هنری «چیمابوئه» (Cimabue) هنرمند قرن سیزدهم میلادی اهل فلورانس، در منزل مسکونی یک بانوی سالمند فرانسوی نزدیکی پاریس پیدا شد.

ایرنا: به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارزش نقاشی این هنرمند دوره رنسانس که در قرن سیزدهم می زیست، احتمالا بین ۴ تا ۶ میلیون یورو (۹ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار) تخمین زده می شود.

به گفته کارشناسان هنری، یک زن سالمند ساکن شهر «کمپین» در شمال فرانسه، این اثر را در منزل مسکونی اش نگهداری می کرد و آن را به دیواری بین آشپزخانه و اتاق نشیمن آویزان کرده بود. مالک این نقاشی زمانی که اثر را برای قیمت گذاری به حراجی های محلی برد، گمان می کرد تابلو صرفا یک تصویر مذهبی قدیمی باشد. تصور می شود تابلوی نقاشی قسمتی از لوحه دو برگی بزرگی باشد که قدمت آن به سال ۱۲۸۰ باز می گردد؛ زمانی که چیمابوئه هشت صحنه از مصائب و مصلوب شدن مسیح را به تصویر کشید.

قرار است این اثر ۲۷ اکتبر (۵ آبان) در حراجی «آکتئون» (Acteon) در شمال پاریس به فروش گذاشته شود. دو صحنه دیگر از این مجموعه آثاردر گالری ملی لندن و مجموعه «فریک» در نیویورک نگهداری می شود.

اثری که اکنون در گالری ملی لندن است نیز طی قرن ها گم شده بود و زمانی که یک اشراف زاده بریتانیایی صندلی آبا و اجدادی اش را تمیز می کرد، پیدا شد. هنر دوره رنسانس تا  حد زیادی تحت تاثیر هنر بیزانس بود که امروزه نیز با روشی مشابه در پس زمینه نقاشی روی طلا تولید می شود.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY