گالری‌گردی در روزهای پایانی هفته
بازديد : iconدسته: گزارش

این روزها که گالری‌ها ملزم به رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی هستند، برخی هنوز برگزاری نمایشگاه‌های هنری را به صورت حضوری تدارک دیده‌اند. در این میان تعداد دیگری از گالری‌ها نیز به دلیل افزایش میزان مبتلایان به بیماری کووید ـ ۱۹، تصمیم گرفته‌اند که فعالیتشان را به دنیای مجازی محدود کنند.

گزارش ایسنا، مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که به صورت مجازی و حضوری در این ایام برپا هستند.

*******

  • فوائد گیاه‌خواری در گالری بام 

نمایشگاه گروهی “فوائد گیاه‌خواری” روز جمعه (۳۱ مردادماه) در گالری بام افتتاح می‌شود و تا ۱۴ شهریور ماه نیز ادامه دارد. 

امکان بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ فراهم شده است. 

گالری بام خیابان مطهری، خیابان قائم مقام، میدان شعاع، خیابان خدری، پلاک ۲ واقع شده است. 

  • یه پول خروس در گالری ثالث

نمایشگاه گروهی “یه پول خروس” از ۱۷ مرداد تا ۱۱ شهریورماه در گالری ثالث برگزار می‌شود. 

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون میترا ارباب سلجوقی، حمید اسدزاده، لادن بروجردی، مسعود جزنی، علیرضا جوادی، حکمت رحمانی، حجت شکیبا، مجید عسگری، بهنام کامرانی، لیلا ویسمه و … به نمایش گذاشته شده است. 

گالری ثالث در خیابان کریمخان، بین ایرانشهر و ماهشهر، پلاک ۱۴۸ واقع شده است. بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ فراهم است. 

  • «صد اثر، صد هنرمند» در گالری گلستان

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه «صد اثر صد هنرمند» که رویداد تابستانی گالری گلستان محسوب می شود، به دلیل شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا در کشور، در فضای مجازی برپا می‌شود.

این نمایشگاه از دهم مرداد تا اول مهر ماه «صد اثر صد هنرمند» در وب سایت و اینستاگرام گالری گلستان میزبان علاقه‌مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری است. در این نمایشگاه ٢٨٢ اثر منتخب شده به نمایش و فروش گذاشته می‌شود.

در این مجموعه آثاری از پرویز کلانتری، رضا مافی، فرامرز پیلارام، پروانه اعتمادی، ناصر اویسی، اردشیر محصص، کامبیز درمبخش و … نیز به نمایش گذاشته شده است.

قیمت آثار از ۲۵۰ هزار تومان شروع می‌شود، اما میانگین قیمت‌ها حدود یک تا پنج میلیون تومان است‌. گران‌ترین اثر هم ۹۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

  • نمایشگاهی در ستایش آثار کوچک در گالری آرتیبیشن

مجموعه‌ای از آثاری با سایز کوچک از نقاشی‌ها، طراحی‌ها و چاپ‌های دستی هنرمندان ۳۱ مردادماه در گالری آرتیبیشن به نمایش گذاشته می‌شود.

 این نمایشگاه در پی ایجاد علاقه به آثار هنری با اندازه‌های کوچک برگزار می‌شود که با هدف تعدیل اذهان و اعتقادات ناشی از انحصار بازار هنر در دست آثار هنری بزرگ و ارزشمندتر بودن آثار با سایز بزرگ به وجود آمد. 

۳۰۰ اثر جمع آوری شده‌ این نمایشگاه از سه مدیای متفاوت چون طراحی، نقاشی و چاپ جمع‌آوری شده‌اند و ویژگی مشترک همه آنها قطع کوچکشان است.

در میان آثار این نمایشگاه اسامی هنرمندانی همچون علی اکبرصادقی، اردشیر محصص، هانیبال الخاص، رضا بانگیز، مهدی حسینی، کامبیز درمبخش، همایون سلیمی، عبدی اسبقی و… حضور دارد، همچنین تعدادی از آلبوم‌ها نیز با جمع‌آوری آثاری از بهترین هنرجویان اساتید دانشگاه‌ها انتخاب شده است.

نمایش و فروش آثار نمایشگاه آرشیو ساعت ۱۶ روز جمعه (۳۱ مرداد ماه) آغاز و تا ۱۵ شهریورماه ادامه دارد. 

گالری آرتیبیشن در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیۀ ارشاد، نرسیده‌به همت، گل‌نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی(دریا)، پلاک ۶ مواقع شده است.

همچنین آثار این نمایشگاه برای علاقه مندانی که در تهران سکونت ندارند به‌صورت آنلاین در سایت آرتیبیشن(www.Artibition.net) به نمایش گذاشته می‌شود.

  • کتیبه‌های «ناخوانده» و «چشم‌اندازی در مه» در گالری فرمانفرما

گالری فرمانفرما از ۲۴ مردادماه تا ۱۴ شهریور ماه میزبان دو نمایشگاه هنری «کتیبه‌های ناخوانده» با آثاری از رحمان احمدی ملکی و نمایشگاه «چشم‌اندازی در مه» با آثاری از محدثه عیوض است.

در استیتمنت نمایشگاه «کتیبه‌های ناخوانده» نوشته است: «نقاشی در دهه‌های اخیر، هم از نظر موضوع و هم از نظر متریال، دچار تحولات چشمگیری شده و از حیطه رنگماده‌هایی مثل رنگ و روغن، اکریلیک و سایر ابزارهای قدیمی به درآمده است، متریال‌ها و مدیاهای مختلفی را به خدمت گرفته و ساختارهای نوپدید پیدا کرده است. مجموعه “کتیبه‌های ناخوانده” در همین راستا و با استفاده از متریال‌های متفاوت به وجود آمده است.»

همچنین در استیتمنت نمایشگاه «چشم‌اندازی در مه» نوشته است: «در تردیدی گریزناپذیر میان ماندن و رفتن، رها کردن و همچنان در آستانِ در ایستادن. چونان که گویی زمان در آنی مانده باشد، زن در ابتدای ۶۰ سالگی با تردیدهایش همچنان در خود فرو رفته. از بعد ۶۰ سال وقت آن رسیده تا در میان سکوت چندساله روایتش را در این قاب‌ها بشنویم. او همچنان با نگاهی مضطرب ایستاده است؛ این قاب‌ها روایت جاودان زنان و مادرانی است که دستکم یک بار از خود پرسیده‌اند: بروم یا بمانم؟ رها کنم یا بگیرم؟ بگریزم یا باز گردم؟ و راوی این آنِ بی‌انتها چه کسی باشد بهتر از من که با او زندگی کرده‌ام؟ من که فرزند اویم. اما گل‌ها… اندک دلبستگی‌هایش، یا فراوان دلواپسی‌هایش. هر چه هست تصویرشان بر تن او افتاده.»

امکان بازدید از این نمایشگاه‌ها همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۲ الی ۲۰ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰  فراهم شده است.

گالری فرمانفرما در خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ واقع شده است.

  • گالری شیرین و دو نمایشگاه هنری

گالری شیرین این روزها میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی نوشین ایپکچی با عنوان «اندرونی» و نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه با عنوان با عنوان «خاتون خلعت‌پوش» و به کوشش معین شافعی روز جمعه افتتاح می‌شوند و تا ۲۶ شهریورماه نیز ادامه دارند.

بازدید از این نمایشگاه‌ها جمعه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.

گالری شیرین در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، شماره ۵ واقع شده است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY