درباره-ما-مجله-آزما
بازديد : iconدسته:

مجله فرهگی و هنری آزما

مدیر مسئول: ندا عابد

سردبیر: هوشنگ اعلم

نهم دی ماه ۱۳۷۷ بود، نزدیکی­ های غروب که نخستین شماره­ ماهنامه آزما با روی جلدی از عکس­ های قربانیان قتل­ های زنجیره­ای متولد شد. دست­هایمان از دلشوره می ­لرزید، دلشوره ای از جنس «تولد». میلاد موجودی عزیز که نمی ­دانستیم تا کی تاب زیستن خواهد داشت در این ملک سراسر حادثه.

اما تقدیر این بود که بماند و این نوزاد ماند، ماند تا نمونه ­ای باشد از خواستن، و لطف خداوند. آزما شاید جزو معدود مجلات مستقلی باشد که از بدو تأسیس به هیچ شخص، و نهاد و گروهی وابسته نبوده و نیست، جز خواست و اراده و عشق همکارانی که منتشرش می­ کنند و انتشار این مجله هیچ­گاه «کسب و کار»شان نبوده. این عدم  وابستگی حتی به جریان­ های مُد روز گاه موجب شده در مسیر انتشار مجله، سراغ چهره ­ها و مسایلی برویم که مدت ­ها بعد مورد توجه سایر رسانه­ ها قرار گرفته و این یعنی با تمام سختی­ هایی که این استقلال دارد، همه­ ارزش کار سختی که در پیش گرفته­ ایم را همین مستقل بودن و ارتباط با مخاطب و جامعه برایمان معنا می ­کند.

بنابراین شاید به طور خلاصه بتوان گفت: آزما مجله ­ایست مستقل که در زمینه فرهنگ و هنر و ادبیات منتشر می­شود و انتشار و ماندگاری­اش را تنها مدیون دو چیز است؛ عشق و اراده.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY