افزایش فروش کتاب در آلمان در سال ۲۰۱۹
بازديد : iconدسته: اخبار

بازار کتاب آلمان در سال گذشته میلادی با رشد فروش کتاب به ویژه در ژانر مستند و غیرداستانی همراه بوده است.

ایبنا به نقل از اکتوالیته- هرساله با شروع سال جدید میلادی کشورهای مختلف گزارش‌هایی را درباره وضعیت بازار کتاب منتشر می‌کنند. نتیجه گزارش اتحادیه کتاب‌فروشان و ناشران آلمانی حاکی از آن است که فروش کتاب در آلمان در سال گذشته میلادی به ویژه در ژانر ادبیات غیرداستانی نوید‌بخش و مستمر بوده است.سال پربار برای کتابفروشان آلمانی

این گزارش نشان داد که سال ۲۰۱۹ برای بازار کتاب آلمان به ویژه برای خرده‌فروشان بزرگ و فروشگاه‌هایی تخصصی سال موفق و پرباری بوده است و اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشی‌های آلمان از رشد ۱,۴% این صنعت در مقایسه با سال گذشته خبر داده‌اند.

کارین اشمیت فردریش، رئیس این اتحادیه خاطر نشان کرد: «سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای صنعت کتاب در آلمان بوده است. سیر و روند مثبت فروش نشان داد که اهمیت کتاب و مطالعه در جامعه آلمان به قوت خود باقی مانده است.»

 او در ادامه افزود «ناشران و کتابفروشان آلمانی در یک فضای رقابتی شدید به فعالیت خود ادامه می‌دهند. در همه بخش‌های این صنعت ما روی روش‌های جدید برای ادغام هرچه بیشتر مطالعه در زندگی روزمره شهروندان آلمانی کار و تمرکز می‌کنیم.»

 در این گزارش هم‌چنین آمده که ژانر غیرداستانی بیشترین فروش را در بازار کتاب آلمان به خود اختصاص داده که نسبت به سال ۲۰۱۸ تا ۴,۹%  افزایش داشته است. رئیس اتحادیه کتابفروشان آلمان گفت دلیل این افزایش فروش به نظر می‌رسد این باشد که آلمانی‌ها به ضرورت دسترسی به اطلاعات بیشتر برای درک تحولات جامعه احساس نیاز کرده‌اند.

بخش ادبیات کودکان و بزرگسالان با رشد ۴,۶% هم چنان پررونق باقی مانده است. بعد از آن کتاب‌های راهنما و آموزشی با افزایش ۳%  قرار دارند. با این‌همه فروش کتاب‌هایی با موضوع ادبیات مهاجرت نسبت به سال گذشته رشد منفی داشته است.

در بخش داستانی کتاب جدید سباستین فیتزک با عنوان «Das Geschenk» رتبه نخست پرفروش‌های آلمان را به خود اختصاص داده است. پس از آن کتاب «تبار» اثر ساشا استانیشیچ که جایزه کتاب آلمان در سال ۲۰۱۹ را برنده شد در رتبه دوم پرفروش‌های داستانی در آلمان در سال ۲۰۱۹ قرار می‌گیرد.

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشی‌های آلمان در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به اهمیت نقش این اتحادیه در فرایند شکل‌گیری آرا و عقاید سال جدید را با شور و اشتیاق خاصی برای کتاب آغاز خواهند کرد.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY