امیر جدیدی پا جای پای شهاب حسینی می‌گذارد؟
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده

منتقد ارشد گاردین فیلم «ماشینم را بران» از سینمای ژاپن را شانس اصلی نخل طلا می‌داند و امیر جدیدی را شانس اصلی دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد. آیا تاریخ در کن تکرار می‌شود؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پنج سال پیش اصغر فرهادی فیلم «فروشنده» را به جشنواره فیلم کن برد و با دو جایزه بهترین بازیگر مرد (شهاب حسینی) و بهترین فیلمنامه (اصغر فرهادی) دست پر به خانه بازگشت.

او در نهایت با «فروشنده» به اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان هم دست پیدا کرد. کارگردان برنده دو اسکار حالا با فیلم «قهرمان» به جشنواره کن بازگشته است.

در حالی که به روز پایانی جشنواره رسیده‌ایم، بازار گمانه‌زنی‌ها درباره برندگان جوایز این دوره از جشنواره کن هم داغ شده است. آیا فرهادی این بار هم با جایزه به خانه برمی‌گردد؟

پیتر بردشا منتقد سینمایی ارشد گاردین درباره شانس‌های دریافت نخل طلای کن مطلبی منتشر کرده است که اگر درست از آب دربیاید تاریخ به نوعی تکرار شده است.

او در پیش‌بینی‌اش جایزه بهترین بازیگر مرد را برای امیر جدیدی در نظر گرفته است. اگر اینگونه شود، جدیدی دومین بازیگر ایرانی برنده جایزه در جشنواره کن خواهد شد.

بر اساس پیش‌بینی بردشا نخل طلای امسال به فیلم ژاپنی «ماشینم را بران» می‌رسد که با اقتباس از داستان کوتاهی نوشته هاروکی موراکامی ساخته شده است.

پیش‌بینی بردشا درباره برندگان این دوره از جشنواره کن

نخل طلایی: «ماشینم را بران»

جایزه بزرگ: «مموریا»

جایزه هیات داوران: «بدترین فرد در جهان»

بهترین کارگردان: شان بیکر برای «راکت قرمز»

بهترین فیلمنامه: ژاک اودیار، سلین سیاما و لئا میسیوس برای «پاریس منطقه ۱۳»

بهترین بازیگر مرد: امیر جدیدی در «قهرمان»

بهترین بازیگر زن: آچواک آباکار در «لینگوی»

منبع:‌ گاردین


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY