اپلیکیشنی برای کمک به خرده‌فروشان کتاب
بازديد : iconدسته: اخبار

اپلیکیشن بریتانیا برای خرده فروشان کتاب

فعالان و دوستداران کتاب در کشور بریتانیا برای نجات کتاب‌فروشان مستقل و خرده‌فروشان کتاب در این کشور راه‌حل خاصی ابداع کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از لیت هاب، فعالان و دوستداران کتاب در کشور بریتانیا برای نجات کتاب‌فروشان مستقل و خرده‌فروشان کتاب در این کشور راه‌حل خاصی ابداع کرده و اعتقاد دارند مردم جامعه همه باید برای حفظ حیات این مراکز مهم فرهنگی تلاش کنند.

نجات کتابفروشی‌ها عنوان اپلیکیشن جدیدی است که توسط یک گروه و شرکت خصوصی طراحی شده است که با هزینه‌های خیریه اداره می‌شود. این اپلیکیشن و سایت اینترنتیsaveyourbookstore.com  از مردم می‌خواهد کتابفروشی‌های خود را نجات دهند.

به گفته طراحان این اپلیکیشن افراد می‌توانند از طریق آن کتاب‌های مورد نظر خود را در بین حدود ۶۰۰ کتابفروشی در ۱۳۷ شهر بریتانیا جستجو کنند و کتاب‌های خود را سفارش دهند. در حقیقت این نرم‌افزار واسطه‌ کمکی بین کتاب‌دوستان و کتاب‌فروشان شده و درصدد حفظ رونق این صنعت است.

شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای جهان خسارت قابل توجهی به صنایع مختلف از جمله صنعت نشر و کتاب وارد کرده است. در اروپا و آمریکا بسیاری از کتاب‌فروشان تعطیل شده و کارمندان خود را به خاطر عدم توان پرداخت هزینه‌ها اخراج کرد‌ه‌اند و حتی آمازون نیز سفارش‌های کتاب خود را محدود به چند حوزه کرده است.

با این وجود بسیاری از انتشارات و فعالان این حوزه سعی کرده‌اند با روش‌های ابداعی به زنده‌ نگه‌داشتن این صنعت کمک کنند. کتابفروشی‌های مستقل که بیشترین خسارت از کرونا را متحمل شده‌اند هرکدام با روشی خاصی سعی می‌کنند کتاب‌های مورد نیاز علاقمندان به مطالعه را به دست آن‌ها برسانند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY