بازدید رایگان از تالارهای موزه سینما
بازديد : iconدسته: سینما

تالارهای موزه سینمای ایران در آستانه روز ملی سینما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به صورت رایگان میزبان علاقه‌مندان به تاریخ و دستاوردهای سینمای ایران خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همزمان با ۱۲۰ سالگی سینما در ایران بازدید از تالارهای موزه سینما در روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ شهریورماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ برای علاقه‌مندان رایگان است.

از دیگر برنامه های موزه سینما گفتگوی زنده فریدون جیرانی با علیرضا زرین دست از فیلمبرداران نامدار سینمای ایران است که در روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ساعت ۱۸ از اینستاگرام رسمی موزه پخش خواهد شد.

همچنین در روز جمعه ۲۱ شهریورماه نیز بلیت فیلم‌های سه سالن سینماتوگراف، فردوس و تمدن نیز نیم بها است.

هموطنانی که امکان حضور در موزه سینما را ندارند می توانند از طریق پایگاه اینترنتی موزه سینما، در تور مجازی حضور پیدا کنند.

موزه سینمای ایران دارای تالارهای معاصران، بین الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام آوران، خانه فرهاد است که این تالارها نمایانگر سیر تحول سینمای ایران و میراث فرهنگی و سینمایی به جا مانده از آغاز این هنرصنعت تا به امروز است.

بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگارها ، تصاویر و اسناد شخصی هنرمندان بازدید خواهند کرد.

عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود ۲۰۰ ساله دارد و یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی پایتخت است که به دستور محمدشاه قاجار ساخته شده است  که در بخش میانی یک باغ ایرانی (باغ فردوس) قرار گرفته است.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY