ترفند جالب هنرمند مرموز برای مقابله با دزدها
بازديد : iconدسته: هنر های تجسمی

بنکسی گرافیتی‌کار پرآوازه انگلیسی با راه‌اندازی یک درگاه مخصوص مجازی، امنیت آثارش را تضمین کرده و از به سرقت رفتن آنها جلوگیری می‌کند.

ایرنا نوشت: در سال ۲۰۱۹ مجله آرت نیوز از افتتاح فروشگاه آنلاین بنکسی، هنرمند مشهور و در عین حال ناشناس انگلیسی، خبر داد. این فروشگاه راه‌اندازی شد زیرا از طرفی یک تجارت بزرگ بر پایه خرید و فروش آثار تقلبی یا دزدی این‌ گرافیتی‌کار در جریان بوده و از طرف دیگر یک شرکت تولید کارت تبریک به دنبال سوءاستفاده از علامت تجاری وی بود.

با ادامه دزدی، سوءاستفاده و تقلب‌ها بنکسی حالا یک درگاه مجازی با عنوان Pest Control راه‌اندازی کرده است که با استفاده از آن می‌توان اصالت آثارش را سنجید. اگر اثری تقلبی بوده یا از راه‌ غیرقانونی تصاحب شده باشد، مهر تایید این درگاه را دریافت نمی‌کند.

براساس آنچه در پایگاه Pest Control آمده، این سرویس تنها مرجع صدور گواهی دیجیتال (COA) برای تایید اصالت نقاشی‌ها، عکس‌های چاپی، مجسمه‌ها و دیگر آثار خلاقانه بنکسی است. این درگاه همچنین سرویس دیگری نیز ارائه می‌دهد که مشتریان آثار این هنرمند خیابانی از آن طریق می‌توانند درباره این که هر اثر به صورت مشروع و قانونی به دست فروشنده رسیده، اطمینان حاصل کنند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY