جوایز تئاتر “اولیویه” برندگان خود را شناخت
بازديد : iconدسته: تئاتر

جوایز تئاتر “اولیویه” به عنوان مهمترین جوایز هنرهای نمایشی در بریتانیا در مراسمی از پیش ضبط شده، برندگان امسال خود را معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، در حالی سالن های تئاتر بریتانیا از ماه مارس و همزمان با اوج گیری شیوع ویروس کرونا، درهای خود را به روی مخلطبان بسته اند اما جوایز اولیویه که ویژه تجلیل از برترین های تئاتر یک سال گذشته در لندن است، برندگان سال ۲۰۲۰ خود را در مراسمی از پیش ضبط شده از طریق سامانه های آنلاین و بریتیش تی وی اعلام کرد.

«اندرو اسکات» برای بازی در نمایش «خنده حاضر» به کارگردانی «نوئل کوارد» برنده بهترین بازیگر مرد شد و «شارون دی کلارک» نیز برای نمایش «مرگ فروشنده» بهترین بازیگر زن نام گرفت و جایزه بهترین کارگردانی هم برای همین نمایش به «مارین الیوت» و «میراندا کورنول» رسید.

«یان مک کلین» ۸۰ ساله نیز برای هفتمین بار جایزه ویژه جوایز اولیویه را دریافت کرد.

در سایر شاخه ها، نمایش «لیوپولداشتات» به کارگردانی «تام استوپارد» برنده جایزه بهترین نمابش جدید نام گرفت و نمایش «سیرانو دو بورژراک» به کارگردانی «جیمی لوید» و با بازی «جیمز مک‌آوی» هم برنده بهترین بازسازی یک نمایش کلاسیک شد و «ویولن زن روی بام» به کارگردانی «ترور نام» هم برنده جایزه بهترین بازسازی یک نمایش موزیکال شد.

 مسئولان برگزاری جوایز اولیویه اعلام کرده‌اند که دوره بعدی این جوایز به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۲ خواهد بود چرا که تعداد کمی از نمایش ها به دلیل تعطیلی سالن های نمایش و همه گیری ویروس کرونا فرصت به روی صحنه رفتن را یافته‌اند. 


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY