رامین جوادی برای آهنگسازی سریال تاج و تخت برنده جایزه امی شد
بازديد : iconدسته: دسته‌بندی نشده


آهنگساز آلمانی ایرانی‌تبار، برنده جایزه بهترین آهنگساز سریال در بخش هنرهای خلاق جایزه امی برای آهنگسازی سریال تاج و تخت شد.

هفتادویکمین دوره بخش هنرهای خلاق جایزه امی/Creative Arts Emmy Awards شامگاه شنبه و یکشنبه (۲۳ و ۲۴ شهریور) در سالن ماکروسافت شهر لس انجلس آمریکا برگزار شد. این بخش از جایزه امی که به شناخت و تقدیر از عوامل پشت صحنه فیلم ها و  و سریال های تلویزیونی؛ مانند طراحان صحنه، طراح لباس، آهنگساز اثر، دستیار فیلمبردار، صدابردار و صداسازی، جلوه های ویژه و مانند آن تعلق می گیرد زودتر از جایزه امی (۲۲ سپتامبر/ اول مهر ۱۳۹۸) برندگان خود را شناخت. 

بزرگ ترین برنده این جایزه سریال بازی تاج و تخت ساخته شرکت سریال سازی اچ بی او بود که در مجموع ۱۰ جایزه را کسب کرد، دیگر سریال ساخته این شرکت یعنی چرنوبیل نیز هفت جایزه را به خود اختصاص داد. سریال ساخته آمازون به نام خانم میزل شگفت انگیز شش جایزه را به خانه برد. 

رامین جوادی آهنگساز آلمانی ایرانی‌تبار سریال بازی تاج و تخت نیز توانست جایزه بهترین موسیقی را در این دوره از جوایز امی کسب کند. وی که از اوایل قرن بیستم کار آهنگسازی را آغاز کرد، پیش از این نیز برنده جایزه گرمی برای آهنگسازی فیلم مرد آهنین شده بود و آهنگسازی سریال های مختلفی از جمله فرار از زندان برعهده داشته است. 

جایزه امی یا به طور خلاصه امی/Emmy Award جایزه ای است که بهترین آثار تلویزیونی ساخته شده در سال گذشته را می شناسد. این جایزه در چندین مراسم مختلف و عموما پرزرق و برق در لس آنجلس برگزار می شود که هر کدام بخش های مختلفی از صنعت سریال سازی را در خود جا داده اند. دو مراسم مهمی که بیشترین بیننده را به خود جلب می کنند جوایز امی آثار پربیننده و جوایز امی آثاری است که در ساعات روز پخش می شوند.


iconادامه مطلب

سایر صفحات سایت

Copyright © 2013 _ Design by : MrJEY